جنوب شرق
همه چیز درباره سفر به سیشل

سیشل مروارید اقیانوس هند

بکر، طبیعی، زیبا، رویایی، آرامش‌بخش و لذت‌بخش کلماتی هستند که سیشل را معنا می‌کنند.

اگر بعد از یک دوره طولانی کار فشرده یا یک دوره پر از استرس و تنش می‌خواهید به اصطلاح ری‌استارت شوید یا می‌خواهید یک ماه عسل رویایی داشته باشید، ما جزیره سیشل را به شما معرفی می‌کنیم.

 

سیشل با نام رسمی جمهوری سیشل کشوری است جزیره‌ای در اقیانوس هند.کوچکترین کشور قاره آفریقا است که پایتخت آن ویکتوریا است.

تنها یک‌سوم از جزایر سیشل مسکونی هستند و ۹۰ درصد از جمعیت این کشور در جزیره اصلی یعنی جزیره «ماهه» نشیمن گزیده‌اند. جزیره ماهه ۲۷ کیلومتر درازا و ۳ تا ۸ کیلومتر پهنا دارد و پایتخت کشور نیز در همین جزیره واقع شده‌است.

جزیزه سیشل از لحاظ تقسیمات کشوری به ۲۵ منطقه اداری که نواحی نامیده می‌شوند تقسیم می‌گردد.

مردم سیشل که از قوم های زیادی تشکیل شده ماننده برده های آزاد شده، شهروندان اروپایی، تبعیدی های سیاسی، ماجراجویان، تاجران فارس، عرب، چینی و هندی و اغلب گویش آنها انگلیسی و فرانسه، می باشد البته زبان المانی را هم به راحتی صحبت می کنند.

مذهب اول مردم سیشل هم کاتولیک روم است که مسیحیایان و اقلیت های دیگر هم در کنار هم مانند مسلمانان و هندوها و بهاییان در کنار هم زندگی می کنند.

ویژگیهای سیشل:
• سواحل سیشل زیستگاه گونه های متنوعی از پرندگان و مکانی ایده آل برای تماشای دلفین هاست.
• سواحل سیشل صخره های مرجانی باشکوه و دیدنی را در خود جای داده است.
• سواحل سیشل در تمام طول سال آب و هوای استوایی دارد.
• سواحل سیشل برای موج سواری، شنا، غواصی و پیاده روی بهترین گزینه هستند.
• سواحل سیشل به مکانی برای دریانوردی و ماهیگیری در سطح بین المللی تبدیل شده اند.

 

سفر به جزایر سیشل

کشور سیشل، دخایر طبیعی ثبت شده‌ای در میراث جهانی یونسکو به نام‌های Aldabra Atoll و دره Vallée de Mai دارد.

Atoll در سال ۱۹۸۲ به ثبت رسیده، یکی از چهار جزیره مرجانی بزرگ است که توسط صخره‌های مرجانی احاطه شده است. این جزیره به خاطر دور بودن و دسترسی سختی که دارد به منطقه حفاظتی تبدیل شده که خود این امر تاثیر به‌سزایی در حفظ این جزیره داشته است. این جزیره خانه ۱۵۲هزار لاکپشت غول‌پیکر است که می‌توانند به مدت یک قرن زندگی کنند و وزن آن به حدود ۲۲۰ کیلو برسد.

 

 

دره Vallée de Mai، در جزیره Praslin در سال ۱۹۸۳ به عنوان ذخایر طبیعی ثبت شده است. در حدود ۲۰ هکتار جنگل نخل در این دره قرار دارد که شکل اصلی خود را تا به امروز حفظ کرده است و نخل‌های آن از زمان پیش از میلاد، تغییر زیادی نداشته است.

علاوه بر این ۲ سایت، دو پارک ملی و ۶ پارک دریایی در سیشل وجود دارد. در واقع بیش از ۴۰ درصد از زمین‌های سیشل، به عنوان پارک‌های ملی حفاظت شده، تعیین شده‌اند. این برنامه‌های حفاظتی از سوی دولت سیشل منجر به حفظ حیات وحش طبیعی این جزایر شده است. سیشل در حدود ۲۵۰ گونه پرنده بومی خود را دارد که بیشتر آنها در جزیره Aride سکونت دارند. بیش از ۱۰۰۰ گونه ماهی در آب‌های اطراف سیشل زندگی می‌کند، از جمله: طوطی ماهی، فرشته ماهی، بادکنک ماهی، مارماهی رنگین و ... که توسط غواصان قابل شناسایی است. در حدود ۳۱ گونه مختلف خرچنگ در امتداد سواحل وجود دارد. جزیره Cousin، میزبان لانه‌های تو در تو لاکپشت‌های دریایی Hawksbill؛ که در خطر انقراض قرار دارند؛ در اقیانوس هند غربی است.

 

 

آب و هوای سیشل

آب و هوای سیشل آن را تبدیل به یک تور سیشل استثنایی برای سفر در طول سال، کرده است.

دمای متوسط ۲۷ درجه سانتی‌گراد که به ندرت پایین‌تر از ۲۴ درجه سانتی‌گراد و بالاتر از ۳۲ درجه می‌رود، در نتیجه خیلی کم پیش می‌آید که هوا خیلی گرم شود و کاملا برای یک روز آفتابی و شنا در ساحل، مناسب است.

البته که باران در مناطق استوایی معمول است، اما این بارش‌های چند ساعت بیشتر طول نمی‌کشند – به جای یک روز کامل – و اغلب محدود به یک جزیره و یا حتی ناحیه‌ای از یک جزیره هستند.

در طول سال، گرم‌ترین و خشک‌ترین ماه‌ها در سیشل از ماه می تا سپتامبر (اردیبهشت تا مهر) است و بارانی‌ترین ماه‌ها از نوامبر، دسامبر و ژانویه (آبان تا بهمن) است که حتی قبل و بعد از باران‌ها، آفتاب درخشانی را خواهید داشت.

سیشل، دو فصل دارد که توسط بادهای مناطق گرمسیری استوایی تعیین می‌شود:

۱.از ماه می تا سپتامبر (اردیبهشت تا مهر) این بادها از سمت جنوب شرقی هوای خشک‌تر را به سمت سیشل می‌آورند و بادهای قوی هستند و بر سواحل جنوب غربی سیشل از جمله Intendance، Takamaka، Baie Lazare و همین‌طور جزیره Praslin (به دلیل افزایش جبلک دریایی در آب و سواحل) تاثیر می‌گذارند و شنا در این سواحل سخت بوده در حالی که سواحل جنوبی و شرقی کاملا مناسب است.

۲.از ماه اکتبر تا آپریل (مهر تا اردیبهشت) باد از سمت شمال غربی می‌وزد که بسیار ملایم است و اکثر سواحل برای شنا ایمن هستند و اثری از علف‌های هرز و جلبک‌های دریایی نیست.