گرجستان

اگر تا به حال به کشور گرجستان نرفته‌اید قطعا میخواهید بدانید که این کشور در کجای این جهان پهناور قرار گرفته است. گرجستان همانند ترکیه یک کشور اوراسیایی است، بدین معنا که بخشی از آن در آسیا و بخش دیگر در اروپا واقع شده است.

باتوجه به مطالعات جغرافیایی، این کشور در منطقه قفقاز قرار دارد و در بخش‌های شمالی با کشور روسیه همسایه است. جمهوری آذربایجان به عنوان یکی از کشورهای مسلمان در همسایگی این کشور و در شرق و جنوب شرق این کشور قرار گرفته است. ترکیه و ارمنستان نیز در جنوب گرجستان هستند. بخش‌های غربی نیز در مجاورت با دریای سیاه قرار دارند.

تفلیس نام شهری است که به عنوان پایتخت کشور گرجستان انتخاب شده است. این شهر از یک معماری زیبا که تلفیقی از خیابان‌ها و ساختمان‌های مدرن و قدیمی است ساخته شده و یک نمای فوق العاده زیبا دارد. جذابیت‌های تاریخی و طبیعی در این شهر به قدری زیاد است که نمی‌توان آن‌ها را در یک مبحث کوتاه خلاصه کرد. تفلیس به معنای چشمه آب گرم است و این نام برگرفته از چشمه‌های آب گرمی است که در سراسر شهر دیده می‌شوند.

آب و هوای کشور گرجستان از غرب و شرق تخت تاثیر آب و هوای نیمه گرمسیری و قاره‌ای است. به دلیل وجود کوه‌های بزرگ قفقاز و جلوگیری از ورود بادهای سرد شمالی، این کشور دارای آب و هوای معتدل و بارانی می‌باشد و در مناطق مرکزی آب و هوای قاره‌ای و خشک دارند. همچنین در قسمت کوهستانی گرجستان نیز هوا سردتر از سایر نقاط است.