وارنا

 

 

کلیسا وارنا

کلیسای وارنا که نماد شهر وارنا است بسیار زیبا و دیدنی است.سقف این کلیسا شیشه ای و دیوار های آن بر اساس داستان ها نقاشی شده است در برج ناقوس این کلیسا می توان تمام شهر را زیر پای خودتان ببینید .

 

کلیسای وارنا jsktour

جنگل سنگی وارنا

با نگاه کردن به شکل عجیب به این فکر می افتیم که از قبل ساخته شده اند اما اینطور نیست و بر اثر اتفاقات طبیعی بوجود آمده اند. ارتفاع این ستون های آهکی گاه به 10 متر میرسد و یک جنگل سنگی را درست کرده اند . کشور بلغارستان از این مجموعه به خوبی محافظت میکند و یک منظقه محافظت شده است .

جنگل سنگی jsktour

صومعه آلادژا وارنا

در قرون وسطی راهبان مسیحیت در دل کوه مکانی برای عبادت میساختند .نام این غار به معنای صومعه رنگارنگ است و آن هم به دلیل رنگ امیزی های داخل غار است .این غار از نظر باستان شناسی دارای اهمیت است .مردم این منطقه افسانه هایی زیادی را راجع به گنج های پنهان و نهفته در مورد این غار می گویند که این مورد هم دلیلی است برای بازدید گردشگران .

صومعه آلادژارا jsktour

موزه باستان شناسی وارنا

این موزه دارای قدیمی ترین گنجینه طلایی بشر است این موزه دارای ساختمانی با معماری به سبک نئو رنسانس است .این موزه در 3 ژوئن 1888 تاسیس شد .اگر به گذشنه پیشنیان و تاریخ و فرهنگ علاقه مند هستید این موزه جای بسیار مناسبی هست تا بتوانید پاسخ سوال هایتان را پیدا کنید .

موزه باستان شناسی وارنا jsktour

باغ دریایی وارنا

باغ دریایی وارنا در امتداد خطوط ساحلی دریای سیاه قرار دارد. در واقع این باغ به عنوان بزرگترین، قدیمی ترین و شناخته شده ترین پارک عمومی وارنا و همچنین به عنوان یکی از بی نظیر ترین آثار تاریخی و معماری این شهر به حساب می آید.
در حال حاضر موزه های متعددی از جمله موزه علوم طبیعی، موزه نیرو دریایی، مجتمع افلاک و اختر شناسی و همچنین یک باغ وحش و یک گلخانه در باغ دریایی وارنا واقع شده است.و  تنها آکواریوم کشور بلغارستان در این پارک واقع شده است. که دارای مجموعه ای از جانوران  آب شیرین است .

باغ دریایی وارنا jsktour

سواحل وارنا

ساحل سنت کنستاتین و هلنا و ساحل گلدن سندز از جمله سواحل زیبای وارنا هستند که به مروارید دریای سیاه شهرت دارند. در این سواحل امکانات دریایی زیادی وجود دارد که گردشگران زیادی را به خود جذب میکنند

ساحل گلدن سندز وارنا jsktour