هند

همه چیز در مورد هندوستان

هند با داشتن 32 اثر ثبت شده در یونسکو و مکان های زیبا همه را مجذوب خود میکند . در بیشتر اوقات سال هوا گرم است . هند سرزمین پهناوری است که به طوریکه در آن میتوانید کوه های هیمالیا تا دشت های گرم را ببینید . هند دارای تنوع تقریبا بی پایانی از فرهنگ ها، مناظر، بناهای تاریخی و مکان هایی برای کاوش است. از ویرانه های باستانی، سازه های مذهبی جذاب، شهرهای عجیب و غریب و چشم اندازهای متنوع مجموعه بی پایانی از جاذبه های توریستی در هند وجود دارد که هرگز از شگفتی و مجذوب شدن بازدیدکننده دست بر نمی دارد .

سفر به هند سفر به کشوری در جنوب آسیا با فرهنگ های بسیار متنوع است . بیشتر نژاد مردم هندوستان  هندو ، آریایی هستند  . حدود 80 درصد مردم هند پیرو هندو بوده و اسلام و مسیحیت در رده های بعدی است . چیزی که باعث شده مردم هند فوق العاده به نظر برسد این است که همزیستی مسالمت آمیز با هم دارند . هند حدود یک میلیارد جمعیت دارد و با بیش از 200 زبان مختلف صحبت میکنند .

قلعه قرمز در دهلی از امپراطوری مغول ، مسجد جاما و مسجد عظیم نمونه هایی از این تنوع است . تفاوت ها در این سرزمین سحر آمیز نکات جالب و برجسته برای مسافران با علاقه فراهم آورده است . دوستداران تقدسات و آیین روحانی از تنوع ادیان آن و علاقه مندان آثار تاریخی از بناهای شگفت آور آن و دوستدارن طبیعت از سواحل آفتابی ، پارک های سرسبز و پناهگاه های حیاتی حیوانات هیجان انگیز آن لذت خواهند برد .

هند سرزمین پهناوری است و هفتمین کشور دنیاست که از کوه های بلند هیمالیا تا شن های صحرای تار ادامه دارد . و این باعث شده تا هند را به 4 قسمت مختلف تقسیم کنند . هند شمالی ، هند جنوبی ، هند شرقی ، هند غربی

شهر های دیدنی هند

دهلی:

دهلی پایتخت هند است و همیشه مرکز فعالیت ها در هند است و این باعث شده در گردشگری آن منعکس شود . شهر دهلی یک مرکز استراتژیک و فرهنگی بزرگ کشور است و به عنوان نمایشگاه تاریخ هند شناخته میشود .

سفر در دهلی فقط به تاریخ محدود نمی شود، بلکه قدمی است که باید گذشته و حال را دست در دست هم گرفت. دهلی با پیشرفت های مدرن ترکیب شده است، شهر مدرن تری است.ادغام همه ادیان و کانون های معنوی ادیان مختلف که در کنار هم در صلح وجود دارند، گواهی بر وحدت در تنوع است. دهلی جاذبه های گردشگری متعددی از بناهای تاریخی، موزه ها، زیارتگاه ها تا بازارهای امروزی را ارائه می دهد. کاوش در شهر مانند دیدن یک مینی هند است که گردشگری دهلی بازتابی از فرهنگ غنی هند است.

نقشه هند

تور های مرتبط

شهر های دیدنی هند :

جیپور

جیپور (شهر صورتی ) مرکز ایلات  راجستان هند است . هنگامی که به این شهر سفر کنید رنگ صورتی ساختمان ها است که فضای رمانتیکی به شهر داده است . گردشگران همیشه مجذوب فرهنگ ، معماری ، سنت ها ، جواهرات جیپور میشوند و جیپور را به مقصد عالی برای گردشگری تبدیل کرده اند . این شهر مانند خیلی از شهر های هند حتی پس از مدرن شدن هنوز هم به آداب و ارزش های قدیمی خود عمل میکنند . اگر هنوز به جیپور سفر نکرده اید پیشنهاد میکنیم با شرکت در تور مثلث طلایی هند این فرصت استثنایی را از دست ندهید .

چرا به جیپور میگویند شهر صورتی ؟

. شاید از خود بپرسید چرا شهر صورتی ؟ اگر نگاهی به ساختمان های جیپور بیندازید متوجه میشوید که چرا این نام را دادند زمانی که از خیابان های جیپور بازدید کنید میبینید که ان هار ابا سنگ های صورتی رنگ ساختند .

در سال 1876 شاهزاده ولز و ملکه ویکتوریا در یک تور از هند دیدن کردند. از آنجایی که صورتی نشان دهنده رنگ مهمان نوازی است، مهاراجه رام سینگ از جیپور کل شهر را به رنگ صورتی برای پذیرایی از مهمانان رنگ آمیزی کرد.

نقشه شهر جیپور

هوا محل جیپور هند - jsktour.com

مکان های دیدنی جیپور

هوا محل (hawa mahal)

هوا محل یکی از محبوب ترین جاذبه ههای توریستی شهر جیپور است . این کاخ به عنوان کاخ باد شناخته میشود . هوا محل 953 پنجره در دیواره های بیرونی خود دارد ، پنجره های حکاکی شده و زیبایی به شکل لانه زنبور است که اجازه میدهد نسیم در داخل کاخ وزیده و آن را به یک کاخ باستانی تبدیل کند .  در سال 1799 فرمانروا دستور ساخت این مکان را داد در آن زمان بانوان سلطنتی نباید توسط غریبه ها دیده میشدند یا در منطقه عمومی ظاهر شوند به همین علت این ساختمان را با پنجره های زیاد ساختند تا بانوان بتوانند بدون دیده شدن مراسم های خیابانی را ببینند و از آن لذت ببرند .  به شما پیشنهاد میکنیم صبح زود هنگامی که آفتاب طلوع میکند از این مکان بازدید کنید در این زمان آفتاب از پنجره ها به فضای داخلی میتابد و تصویر زیبایی را ایجاد میکند .

هوا محل جیپور هند - jsktour.com

الفنتستیک (Elefantastic)

الفنتستیک یک مکان فوق العاده است که با هدف ایجاد مکانی برای پناهگاه و مرکز توانبخشی فیل ها در حال بهره برداری است . در این مکان فیل ها بسته نیستند و میتوانند ازادانه حرکت کنند. شما میتوانید با بازدید از این مکان با فیل ها راه بروید و به آن ها غذا دهید و یک عکس یادگاری برای خود ثبت کنید و حتی فیل سواری کنید . به گفته آقای رهول صاحب این مرکز خیلی ها فکر میکنند در هند با فیل ها بدرفتاری میشود ولی با بازدید از این مکان مردم متوجه این باور غلط میشوند .

الفنتستیک - jsktour.co

آگرا:

شهر آگرا بسیار معروف است و تاج محل زیبا را در خود جای داده است . تاج محل یکی از جاذبه های گردشگری هند هست که همه  با اسم ان آشنا هستند و هر ساله گردشگران زیادی را به خود جذب میکند .جالب است بدانید که  تاج محل آگرا در لیست عجایب هفتگانه جهان قرار دارد . به شما پیشنهاد میکنیم هر زمان که به این شهر زیبا سفر کردید حتما طلوع و غروب آفتاب را در تاج محل ببنید  و از زیبایی ان لذت ببرید . آگرا به غیر از تاج محل مکان های دیدنی بسیاری را در خود جای داده است که معروف ترین آن ها عبارتند از فاتح پور سیکری ، قلعه آگرا ، مقبره اکبر ، رام باغ و قلعه سیکندرا .

نقشه شهر آگرا

مکان های دیدنی آگرا

تاج محل(taj mahal ) :

تاج محل بنایی است که به ثبت جهانی یونسکو رسیده است ساخت این بنا از سال  1632 شروع شد و در سال 1648 میلادی به پایان رسید . تاج محل دارای قسمت های زیادی است از جمله مسجد ، مهمانخانه و دروازه اصلی در جنوب، حیاط بیرونی و صومعه‌.

شاید جالب باشد که بدانید این بنا به دستور امپراطور مغول به یاد همسرش ساخته شد . و سنگتراش ها ، منبت کاران ، نقاشان ، خوشنویسان ، گنبد سازان و سایر صنعت گران از سراسر آسیا و ایران در ساخت این بنا همکاری داشتند  . استاد احمد لاهوری معمار اصلی تاج محل بود .

معماری تاج محل

به گفته سازمان جهانی یونسکو تاج محل بزرگترین دستاورد معماری هند و اسلامی است . زیبایی معماری شناخته شده آن دارای ترکیبی از جامدات و فضاهای خالی، مقعر و محدب و سایه روشن است. مانند طاق ها و گنبدها جنبه زیبایی شناختی را بیشتر می کند. ترکیب رنگی سبز و سرسبز مسیر قرمز مایل به آبی و آسمان آبی بر فراز آن نشان می‌دهد که بنای یادبود در رنگ‌ها و حالت‌های همیشه در حال تغییر است. نقش برجسته در سنگ مرمر و منبت با سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی آن را به یک بنای تاریخی متمایز کرده است.

حفاظت از تاج محل :

سازمان باستانشناسی هند مدیریت مجموعه را انجام میدهد و 10400 کیلومتر مربع در اطراف تاج محل برای محافظت از این بنا در برابر آلودگی در نظر گرفته است .

راز 22 گنبد تاج محل :

جالب است که بدانید ساخت این بنا در سال 1632 شروع شد و 22 سال طول کشید . 22 گنبد تاج محل نمادی از این واقعیت است که 22 سال ساخت ان زمان برد .

تاج محل نماد عشق و عاشقی

تاج محل به دستور پادشاه بزرگ جهان ساخته شد . پادشاه بزرگ همسرش را بسیار دوست داشت و او هنگام زایمان بر اثر خونریزی زیاد از دنیا رفت بعد از مرگ او پادشاه دستور ساخت چنین مقبره ی باشکوهی را داد و بعد ها خود او نیز در همین مکان به خاک سپرده شد . این بنا در طول سالیان دراز چندین بار بازسازی شده است و همچنان به عنوان نماد عشق باقی مانده است .

اگر تا به حال از این مکان فوق العاده محبوب بازدید نکردید پیشنهاد میکنیم حتما با شرکت در تور مثلث طلایی هند سری به تاج محل بزنید و از زیبایی آن لذت ببرید .

تاج محل هند -jsktour.com

چرا از تاج محل بازدید کنیم ؟

دلایل متعددی وجود دارد که میلیون ها گردشگر از هر نقطه جهان از تاج محل بازدید می کنند. چند مورد از دلایل به شرح زیر است. تاج محل یک شاهکار معماری است و زیبایی آن را نمی توان با کلمات بیان کرد

  • در ساخت و سازهایی که از راجستان به آگرا آورده شد، از سنگ مرمر ماکرانا استفاده شد
  • هزینه تخمینی ساخت تاج محل حدود سی میلیون روپیه بود
  • تاج محل یکی از مکان های عالی است که می توانید در آن از مهارت های عکاسی خود استفاده کنید
  • افراد مشهور بین المللی از تاج محل از جمله لئوناردو دی کاپریو، هیلاری کلینتون، مارک زاکربرگ بازدید کردند و این لیست همچنان ادامه دارد.

چطور به تاج محل برسیم :

آگرا فرودگاه خود را در فاصله 7 کیلومتری از شهر اصلی دارد. نزدیکترین فرودگاه بین المللی دهلی است. پروازهای روزانه بین دهلی و آگرا وجود دارد. گزینه های دیگر عبارتند از تاکسی خصوصی، اتوبوس و قطار.

بهترین زمان سفر به هند

دهلی دارای اب و هوای گرمسیری است و در  زمستان هوا  معتدل و آفتابی است. به شما پیشنهاد میکنیم در ماه های نوامبر تا فوریه از هند بازدید کنید  چون  در تابستان هوا بسیار گرم و باران های موسمی مرطوبی دارد .

نکات سفر به هند | آیا سفر به هند خوب است ؟

دهلی آگرا و جیپور سه شهر پر بازدید هند هستند که مسافران زیادی دارند و این سه شهر به عنوان ممثلث طلایی هند شناخته میشود . شما میتوانید با شرکت در تور مثلث طلایی هند که اغلب اوقات سال برگزار میشود . این تور دارای راهنمای تور است که میتوانید در مورد هتل و غذا و … با ان هماهنگ کنید تا جای ناراحتی پیش نیاید . و سفری خاطره انگیز  داشته باشید . توجه داشته باشید که شما نمیتوانید یک سفر لوکس به هند داشته باشید زیرا محیط شهری هند زیاد تمیز نیست مردم هند به تمیزی شهر اهمیتی نمیدهند .

شما میتوانید با شرکت در تور مثلث طلایی هند از شهر های آگرا ، جیپور ، دهلی بازدید کنید و از تماشای مناظر طبیعی و فرهنگ و ساختمان های تاریخی هند لذت ببرید و سفر خوبی را برای خودتان به ارمغان بیاورید .