قبرس

قبرس:

جزیره قبرس در شرق مدیترانه واقع شده است و مساحتی حدود 9251 کیلومتر دارد و در جایی میان سه قاره آسیا، آفریقا و اروپا قرار گرفته است.همین امر افراد زایدی را جهت سرمایه گذارس در قبرس جذب کرده است .

تور قبرس

ساحل قبرس -jsktour.com

شاید بپسندید :

با اینکه زبان مردم ترکی است اما تعدادی زیادی از مردم این کشور به زبان انگلیسی مسلط هستند و با کشور انگلیس در رفت و آمد هستند  و همینطور از کشور های اروپایی و روسیه سرمایه گذاران زیادی این کشور را برای سرمایه گذاری انتخاب کردند و به علت جمعیت کمی که دارد مظهر آرامش شده است .

واحد پول کشور قبرس لیر است اما خرید و فروش ملک در قبرس با واحد پول پوند است . و همین امر سرمایه گذاری را راحت کرده است .

قبرس یک جزیره است و شهر های ساحلی  زیادی دارد و دارای تفریحات آبی بسیار زیادی است .

یکی از تفریحات مردم قبرس خوردن غذا است و زمان زیادی را صرف این کار میکنند .

در قبرس انواع غذاعای ترکی مثل کباب و … است و همچنین انواع غذاهای دریایی و یونانی و همه سلایق غذایی را پوشش میدهد .

جزیره قبرس در شرق مدیترانه واقع شده است و مساحتی حدود 9251 کیلومتر دارد و در جایی میان سه قاره آسیا، آفریقا و اروپا قرار گرفته است. سواحل این جزیره حدود 1364 کیلومتر است و انواع  میوه ها و سبزیجات دراین مناطق یافت می شود.

98 درصد مردم قبرس مسلمان هستند

از مهمترین شهرهای قبرس میتوان به نیکوزیا – پایتخت و مهمترین شهر قبرس لیماسول ، لارناکا ، کایرنیا ، پافوس نام برد .

بر طبق افسانه ها و داستان های قدیمی خدای عشق و زیبایی یا آفرودیت در قبرس متولد شده است. به طور کلی جزیره قبرس دارای مناطق باستانی و تاریخی و داستان های افسانه ای بسیار زیادی میباشد.

هزینه های زندگی

به طور کلی هزینه تحصیل و زندگی در قبرس نسبت به سایر کشورهای اروپایی بالا نیست. دانشگاه ها و مدارس نرخ شهریه ی آنچنان بالایی ندارند و همین امر باعث گسترش و ارتقاء فرهنگ در قبرس شده است.  بسته به اینکه در کدام شهر و در کدام محله زندگی می کنید هزینه های زندگی می تواند متفاوت باشد. مثلا اجاره یک آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر حدود 600 یورو و در خارج از مرکز شهر حدود 457 یورو میباشد. به طور میانگین هزینه زندگی برای یک دانشجوی خارجی با توجه به سبک زندگی و نوع مخارج از 350 یورو تا 700 یورو میتواند متغیر باشد.

ساحل قبرس -jsktour.com
ساحل قبرس -jsktour.com

قبرس سالیان زیادی تحت تسلط امپراطوری های زیادی بوده است از جمله یونانیان ، هخامنشیان، عثمانی و  بریتانیا بعد ها شمال قبرس که بیشتر ترک زبان بودند با حمایت ترکیه کشوری مستقل می شود.

زبان کشور قبرس شمالی ترکی استانبولی است که برای ایرانیان بسیار راحت می باشد . پرچم این کشور هم بسیار شبیه به ترکیه است .

ایده های سفر

اماکن طبیعی

نیکوزیا

اگر اهل موزه رفتن هستید پایتخت قبرس یعنی: نیکوزیا یکی از جاهای دیدنی قبرس است که نباید بازدید از آن را قلم بیاندازید. در نیکوزیا بیش از 12 موزه وجود دارد که می‌توانید از آن‌ها دیدن کنید. از جمله موزه‌های معروف این شهر می‌توان به موزه قبرس، بیزانتین و موزه رصد خانه لدرا اشاره کرد. […]

اماکن طبیعی

ساحل نیسی

ساحل نیسی یکی از جالب‌ترین سواحل دنیا و جز معروف‌ترین سواحل و جاذبه های گردشگری قبرس است. جالب از این حیث که این ساحل به شکلی هیرت‌انگیز و کاملا طبیعی توسط شن‌های دریایی به دو قسمت کم‌عمق و عمیق تقسیم شده است. Baby Beach Nissi Bay در سرتاسر ساحل کافه‌ها و بارهای زیادی حضور دارند […]

ساحل نیسی