عمان

همه چیز در مورد عمان

عمان کشوری است که بین سنت و مدرنیته تعادل برقرار کرده است . این کشور پر از جاذبه های باور نکردنی است .شما میتوانید در عمان از تماشای سواحل بکر ،مناظر بیابانی ، رشته کوه های عجیب و قلعه های تاریخی لذت ببرید . اغلب مردم کشور های امارات یا قطر را برای سفر انتخاب میکنند و کمتر به کشور عمان توجه میشود . از صنایع دستی عمان میتوان به خنجر های سنتی و سرپوش مردان نام برد . تاریخ عمان به 10000 سال قبل بر میگردد.عمان در کنار دریا قرار دارد به همین علت از سواحل ایران گرفته تا سواحل آفریقا در ارتباط بوده است .
همه چیز در مورد عمان - jsktour.com

مسقط :

پایتخت عمان مسقط است . مسقط مملو از مکان های دیدنی جذاب است که میتوانید روز ها در آن بمانید . در مسقط قلعه های سنگی و برج های دیده بانی به جا مانده اند  که نشان میدهد مردم این منطقه به امنیت اهمیت میدادند . شما میتوانید در عمان ساختمان هایی را با بالکن های مشبک کاری شده را ببینید .

بازار های مسقط:

اگر به خرید علاقه مند هستید باید بگویم که میتوانید در مسقط از بازار های خرید شیکی چون سفیر مال ،سیتی سنتر ، عمان اونیو مال ، موتراسوگ عمان و …دیدن و خرید کنید .

بازار سیتی سنتر عمان -jsktour.com
بازار اونیو مال عمان -jsktour.com

جاذبه های دیدنی مسقط

مسجد جامع سلطان قابوس

یکی از جاذبه های دیدنی مسقط مسجد جامع سلطان قابوس است .مسجد سلطان قابوس نمونه ای از معماری مدرن اسلامی است .  این مسجد با کاشی های رنگارنگ تزیین شده است و دارای گنبد تزئینی با لوستر کریستالی است .

مسجد جامع سلطان قابوس -jsktour.com
مسجد جامع سلطان قابوس -jsktour.com

تالار اپرا رویال مسقط

تالار اپرا مسقط  اولین تالار اپرا در شبه جزیره عربستان و خلیج فارس بوده است که به دستور سلطان قابوس در سال 2007 ساخته شد و دارای 8 طبقه است . این تالار نمایانگر معماری عمانی و عربی است . پیشنهاد میکینیم هنگام بازدید از این تالار حتما همراه خود راهنما داشته باشید .

تالار اپرا مسقط -jsktour.com
تالار اپرا مسقط -jsktour.com

مصفت العبرین (MISFAT AL ABRIYEEN OMAN)

مصفت العبرین یک فضای بسیار سرسبز با درختان موز ،انار ، پاپایا، انبه ، درختان مرکب و درختان نخل در عمان است . این روستا دارای قدمت 200 ساله باستانی است .روستای مصفت العبرین یک روستای کوهستانی است زیرا  این روستا 900 متر از سطح دریا ارتفاع دارد و در اعماق کوه های ولایت الحمرا در استان الذخیله کشور عمان قرارادارد . روستای مصفت العبرین دارای چشم انداز بسیار زیبا است . دولت عمان توجه ویژه ای به این روستا برای جذب گردشگر و افزایش درامد غیر نفتی داشته است .در سال های اخیر  روستای مصفت یک مکان عالی برای گردشگران تبدیل شده و تجربه فوق العاده را میسازد شما میتوانید در این روستا قدم بزنید و از دیدن باغ ها لذت ببرید در مسیر پیاده روی پرچم هایی نصب شده است تا مسیر را به شما نشان دهد حتما به علائم توجه کنید تا به املاک خصوصی وارد نشوید پیشنهاد میکنیم پیاده روی را به ظهر موکول نکنید چون اب و هوای عمان گرم است و ممکن است شما را هنگام پیده روی اذیت نکند. این روستا دارای تراس های کشاورزی ، کوچه های زیبا و خانه های قدیمی است . خانه های این روستا بر روی صخره ساخته شده اند این خانه ها گلی هستند و سقفشان با درختان خرما ساخته شده است .سکوهایی ( برج مراقبت باستانی)از فاصله نزدیک روستا قرار دارند که با بالا رفتن از ان ها میتوانید نمای کلی روستا ، مزارع و سد های پر آب را ببینید . علاوه بر نمای زیبای روستا نقشه تاریخی به همراه اطلاعات از نقاط دیدنی و نکات گردشگری روستای مصفت العبرین وجود دارد .

جزیره مسیره (masire island)

اگر میخواهید از طلوع افتاب در یک ساحل با حیات وحش ناب لذت ببرید به شما پیشنهاد میکنیم در سفر به عمان سری به جزیره مسیره بزنید . سالانه 30000 لاک پشت در این جزیره تخم گذاری میکنند . جمعیت کمی در این جزیره زندگی میکنند . با قایق یا کشتی میتوانید به جزیره مسیره برسید .

جزیره مسیره عمان -jsktour.com
جزیره مسیره عمان -jsktour.com

بهلا   (bahla)

بهلا شهری معروف در افسانه های عربی است و بیشتر مردم باور دارند که محل تولد جن بوده است و به مدینه السحر (شهر جادو ) معروف است . دربازار باهلا میتوان سفال ها و مصنوعات نقره ای را خریداری کرد .در شهر بهلا گذشتگان به امنیت اهمیت ویژه ای میدادند بطوریکه در این منطقه قلعه  ، ساختمان هایی با اجر های و دیوار استحکامات وجود دارد . قلعه و شهر باهلا توسط یک دیوار مستحکم به طول 12 کیلومتر محصور شده است .

قلعه بهلا (bahla fort )

به گفته یونسکو این قلعه در قرن سیزدهم توسط قبیله بانو نبهینه ساخته شد و بر منطقه مرکزی عمان ساخته شد . این قبیله از قرن دوازدهم تا قرن پانزدهم بر عمان تسلط داشت و بهلا را پایتخت خود نامید و با سایر قبیله ها در ارتباط بودند .وجود قلعه بهلا  امنیت قبایل را فراهم کرد و موجب رونق عمان شد .این قلعه دارای چندین دروازه است و دارای دیوار وسیع با پیاده روی نگهبان و برج های دیده بانی و هزار توری خانه های خشتی است . برج های قلعه گرد و بیرون دیوار های قلعه سنگ و آجر گلی است که نشان از مردمان با دانش  ان دوران است که در این منطقه بودند . بقایای درهای چوبی حکاکی شده و تزئینی، قفسه ها و پرده های پنجره، نشان وجود  سنت غنی و پر رونق صنایع دستی در این منطقه است.در این قلعه میتوان مساجد ،سالن اجتماعات ،حمام ،خانه نگهبانان قلعه و بازار نیمه سرپوشیده  را دید . اهمیت این قلعه وجود مسجد در آن است . مسجد قلعه دارای محرابی بسیار زیبا است.

قلعه بهلا عمان - jsktour.com
قلعه بهلا عمان - jsktour.com

صلاله  (salale)

صلاله دومین شهر بزرگ عمان است و بزرگترین شهر در استان ظفار  و بزرگترین بندر دریایی در شبه جزیره عرب است . خانه اجدادی سلطان قابوس حاکم عمان در صلاله واقع شده است .بوی کندر در تمام شهر پیچیده به طوریکه صلاله به تجارت کندر معروف است که میتوانید به عنوان سوغاتی از بازار حفا خرید کنید .ابر های موسمی زیادی از هند به این منطقه می آیند و باعث شده است در اطراف صلاله منطقه ای سبز با ابشار های دیدنی وجود داشته باشد .در بازه  زمانی جولای تا سپتامبر  گردشگران زیادی از سراسر جهان به این منطقه می آیند

.از جمله مکان های دیدنی صلاله میتوان به سرزمین کندر ، مسجد سلطان قابوس ، الحسن سوق

، ساحل المغسل ، غار المرنیف ، جشنواره گردشگری صلاله ، قایق سواری و .. است .

تحقیقاتی که  بر روی  کتیبه ها و نوشته‌ها ی صلاله انجام شده است نشان میدهد  این آثار متعلق به تمدن‌های متوالی است که در این سرزمین طلوع و سقوط کرده‌اند. در صلاله انواع کمیباب پرندگان وجود دارند که با دیدن ان ها شگفت زده میشوید .

صلاله عمان -jsktour.com
صلاله عمان -jsktour.com

جبل اخضر(Jebel  Akhdar)

جبل اخضر بخشی از کوه های الحجر و بلند ترین منطقه در کل کشور عمان است و برخلاف نامش که به معنی کوه سبز است اصلا سرسبز نیست و از سنگ های آهکی تشکیل شده است . اما چرا این نام را برای این قله گذاشته اند ؟ ارتفاع زیاد باعث میشود که هوا خنک تر شود و کشاورزی نسبت به بیابان های پایین راحت تر باشد . پیاده روی در این منطقه میان درختان مملو از میوه بسیار لذت بخش خواهد بود .

جبل اخضرعمان -jsktour.com

راس الجینز(ras al jins)

راس الجینز جایی است که میتوانید لانه های لاک پشت ها را ببینید . اگر به زندگی لاک پشت ها علاقه مند هستید پیشنهاد میکنیم حتما سری به این منطقه بزنید . لاک پشت ها در بین ماه های می و اکتبر در ساحل لانه درست میکنند و تخم گذاری میکنند  . شما میتوانید با رفتن به این منطقه بیرون آمدن بچه لاک پشت ها را از نزدیک ببینید و شاهد رفتن آن ها به اقیانوس باشید .شما میتوانید شب را در این مکان اقامت کنید و از موزه این منطقه بازدید کنید .

راس الجینز عمان -jsktour.com

شبه جزیره مسندام عمان (Musandam Fjords)

شبه جزیره  مسندام منطقه عالی برای دوستداران طبیعت است .مسندام در شمال عمان واقع شده است . در این منطقه جمعیت کمی زندگی میکنند و سکنان روستایی داشته است . موساندام ساکنان کمی دارد و این باعث شده  این منطقه حیات وحش فراوانی داشته باشد و این منطقه را به یکی بهترین مکان های دیدنی عمان برای دوستداران طبیعت تبدیل کرده است . شما میتوانید در این منطقه با قایق سفر کنید و دلفین ها را از دور ببینید و حتی غواصی زیر آب را تجربه کنید .

جزیره موسندام عمان -jsktour.com
جزیره موسندام عمان -jsktour.com
جزیره موسندام عمان -jsktour.com