مارماریس

همه چیز در مورد مارماریس

مارماریس این شهر جذاب وزیبا که جزیره ای در ترکیه است در امتداد ساحل جنوب غربی کشور ترکیه واقع شده است وعلت نام گذاری این شهر به مارماریس این است که منطقه ای که این جزیره در آن قرار گرفته است بر روی معادن بزرگی از سنگ مرمر قرار گرفته وازاین رو نام این شهر به معنای شهر مرمر است .این شهر بسیار زیبا در بین ساحل دریای اژه ودریای مدیترانه ودربین رشته کوه های کنار دریا قرار گرفته ودارای دولنگرگاه است .
همه چیز در مورد مارماریس - jsktour.com

نقشه شهر مارماریس :

مارماریس یک شهری بندری است که در استان موغلا قرار دارد با هتل های لوکس ویلاهای مبله شده یکی از محبوب ترین شهرها برای گذراندن یک تعطیلات عالی وفوق العاده است مارماریس تفرجگاهی ساحلی با آب های آبی فیروزه ای سواحل شنی طلایی ،کوه های بسیار ،تپه های پوشیده از کاج،دهکده های زیبا ،شهر های باستانی ومرکز شهر پر از جنب وجوش وتفریحات جذاب آبی،آفتاب مدیترانه یک مکان عالی برای یک ماجراجویی لذت بخش است. این شهر زیبا دارای پلاژها و ساحل های بسیاری است که معروف ترین آن پلاژ ایچملر است که دلیل این معروفیت آب آن است که گفته میشود شفابخش است منطقه ایچملر درست در میان کوه هاوجنگل سرسبز ودر مقابل دریای آبی زیبا واقع شده است

از جمله دلایلی که منجرمیشود سفر به مارماریس را در لیست برنامه های خود قرار بدهید:

مارماریس مرکز پارتی ومهمانی است به دلیل اینکه در طول سال مملواز گردشگرانی است که میخواهند در طول روز از آفتاب مدیترانه ای لذت ببرند وشب ها  تاسپیده دم در بارها،کلوب ها وخیابان های شب زنده دار مارماریس برقصند وشاد باشند.

مارماریس برای گشت وگذار عالی است میتوانید از مقبره های باستانی در caunos دیدن کنید ویا در رودخانه daylan باقایق های تفریحی بی شماری که وجود دارد سفر کنید یا در ساحل lztuzu به دیدن لاکپشت های در حال انقراض بروید.

رودخانه دایلان مارماریس -jsktour.com

میتوانید از حمام ترکی وحمام بخار سنتی تکی وماساژ در مراکز محلی  مانند حمام ترکی عثمانی یا حمام ترکی آرموتالان لذت ببرید یا از چشمه های آبگرم تراس دار باشکوه در پاموکاله دیدن کنید .

حمام ترکی - jsktour.com

قلعه مارماریس:

قلعه ای که در قلب استان موغلا در ترکیه واقع شده  این قلعه با شکوه که متعلق به قرن 16 است قدمتی تقریبا 5000ساله دارد  ویکی از معدود موزه های قلعه در ترکیه است . بودن در این مکان مانند این است که به گذشته سفرکنید .این قلعه به عنوان یک سازه در سال 1983تاسیس و در سال 1991 به طور رسمی افتتاح شد  .هنگام بازدید ازاین قلعه حتما بادوربین آماده باشید تا از مناظر خیره کننده خلیج مارماریس عکس بگیرید .

این بنا که توسط خلیفه سلیمان در سال 928هجری قمری ساخته شد دارای مجسمه ها وسفال ها وسایر آثار باستانی از تاریخ غنی وجذاب این کشور است این موزه در بی نظیر ترین وزیبا ترین منطقه ای که میتوانید تصور کنید واقع شده است که واقعا بینظیر است جایی که شما شاهد تپه هایی خواهید بود که به سمت افق کشیده شده ومشرف به دریاست .

قلعه مارماریس - jsktour.com
موزه و قلعه مارماریس - jsktour.com
موزه و قلعه مارماریس - jsktour.com

پارک آبی آتلانتیس مارماریس:

این پارک آبی که در یک محیط طبیعی زیبا واقع شده است بهترین اقامتگاه تابستانی توریستی است که به پارک رویایی آبی معروف است که در منطقه آرموتالان واقع شده ودارای تفریحات آبی بی نظیری است که مناسب کودکان وبزرگسالان است که لحظات خوشی را برای شما به ارمغان می آورد.

پارک آبی آتلانتیس - jsktour.com

فواره های رقصنده (Dans eden fiskiyeler )

در قلب مرکز شهر مارماریس واقع شده اند در طول سالها محبوبیت آن نزد بچه ها وبزرگسالان بسیار افزایش پیدا کرده وآن را به یک آهنربای توریستی تبدیل کرده این میدان عمومی شلوغ شب هنگام که فواره ها در ساعت هشت ونیم روشن می شوند وبه دنبال آن موسیقی اجرا میشود به یک منظره فوق العاده تبدیل می شود.میتوانید از این نمایش سرگرم کننده لذت ببرید ویا دریکی ازرستوران های اطراف استراحت کنید واز فواره های درخشان وتماشایی شگفت زده شوید .

مجسمه آتاتورک:

این مجسمه بیاد ماندنی در مرکز شهر قرارا دارد وتوسط پرچم های ترکیه احاطه شده است این بنا برای گرامیداشت اولین رئیس جمهور ترکیه مصطفی کمال اتاتورک که به عنوان بنیانگذار ترکیه امروزی شناخته میشود ،ساخته شده است. این مجسمه به عنوان یک بنای تاریخی درخشان برای تاریخ شگفت انگیز ترکیه عمل می کند .

مجسمه آتاتورک - jsktour.com

جزیره سدیر:

تضاد بین مارماریس مدرن وشلوغ واین جزیره ی زیبا وآرام وخالی ازسکنه بسیار حیرت انگیزاست.این جزیره زیبا که درسمت شمالی شبه جزیر قرار دارد ازطریق قایق وازمسیر روستای زیبای چاملی قابل بازدید است.این جزیره اغلب به نام کلئوپاترا نامیده میشود زیرا طبق افسانه ها کلئوپاترا2000سال پیش دراینجا حمام کرده است .این جزیره زیبا وسرسبز را به راحتی میتوانید در عرض چند دقیقه طی کنید واز زیبایی های آن واز آب های فیروزه ای وهوای دل انگیز وافتاب ملایمش لذت ببرید .این جزیره زیبا وخلوت بهترین مکان برای عکس گرفتن است با منظره ای فوق العاده ای از جنگل سرسبز ودریای آبی.همچنین سدیر محل استقرار باستانی cedraeاست که بقایای آن در سرتاسرجزیره ازجمله تئاتر وآگورا وقبرستان متعلق به دوران روم باستان  قابل روئیت است.

جزیره سدیر - jsktour.com

پارک ملی مارماریس:

از زیباییی های فوق العاده ی این پارک بی شک به وجد خواهید آمد. پارکی با 30000 هکتار طبیعت محافظت شده که مارماریس را در خشکی احاطه کرده وجزایر خلیج را در برمیگیرد دارای تپه هایی سرسبز با درختانی همچون اکالیپتوس،کاج،صمغ شیرین تزئین شده وبه محلی مناسب برای دوچرخه سوارای در کوهستان وبازدید از جاذبه های زیبا وبیشماری تبدیل شده که هر ساله تعداد بسیاری گردشگررا به سوی خود جذب می کند.

در این قلمرو محافظت شده انواع حیواناتی نظیر گراز وبز وحشی،سیاه گوش های اوراسیا،انواع خرچنگ،عقاب ،شاهین زیست می کنند.

همچنین میتوانید با ماشین به سمت TURUNCکه در غرب خلیج ودر نزدیکی شهر باستانی آموس است بروید.اینجا درست جایی است که ویرانه های یک معبد ،تئاترو.. در یک محیط ساحلی بسیار زیبا قابل مشاهده است .

پارک ملی مارماریس - jsktour.com

یک راه عالی برای عبور از مناظرناهموار پارک ملی مارماریس سوارشدن براسب است .دراین گشت وگذارشماهیچ نیازی به تجربه قبلی سواری ندارید ودر جنگل های کاج ودر کنار درخت های پرتقال وروستاهای کوچک سنتی سفری ارام وهیجان انگیز خواهید داشت .

اسب سواری ودیدن از پارک ملی مارماریس - jsktour.com

رودخانه دالیان:

در حدود 30کیلومتری شرق مارماریس یک منطقه حفاظت شده از طبیعت است که برای لاک پشت های دریایی که در ساحل شنی لاله می سازند ومیتوان آنهارا در حال شنا در آب مشاهده کرد ،ایجادشده است.

محیط باتلاقی اینجا فوق العاده است ولحظاتی فراموش نشدنی را در این سفر برای شمابه ارمغان خواهد آورد.

حمام گل - jsktour.com

یکی دیگر از جاذبه های زیبای این ناحیه چشمه های گوگردی وحمام های گلی معروفش است که به نوبه ای حالت درمانی دارد ومیتوانید در آنها تجربه ای تکرار نشدنی داشته باشید.

حمام در چشمه های گوگردی - jsktour.com

درست در اطراف دریاچه KOYCEGIZویرانه های چشمگیر KAUNOSباستانی ومجموعه ای از مقبره های سنگی لیسیایی که در صخره های ساحلی حک شده اند قرار دارد.

سرانجام در انتهای سفری که به این ساحل لاک پشت ها داشتید میتوانید در ساحل زیبایش آفتاب بگیرید وبه دور از هر هیاهویی شنا کنید ولذت ببرید.

ویرانه های کائنوس - jsktour.com

کاونوس یک شهر باستانی بود که درقرن 9قبل از میلاد تاسیس شد وبسیار مهم وهائز اهمیت بود.این شهر در مزربین لیکیاوکاریا قرارداشت وفرهنگ این شهر ویژگی های هر دوامپراتوری را داست اما سرانجام عقب نشینی خط ساحلی،حملات قبایل مختلف واپیدمی مالاریا به زوال کاونوس منجرشد واین شهر در قرن 15متروک شد.

مقبره های لیسایی - jsktour.com

ویرانه های این شهر که شامل یک تئاترکه به خوبی حفظ شده ،بخش هایی از دیوارهای قدیمی شهر ویک آکروپلیس است.همچنین حمام های رومی،دومعبد هلنیستی وچهار معبد رومی نیز وجود دارد.

تئاتر این شهر باستانی که میتواند 5000نفر رادرخودجای دهد هنوز هم گاهی اوقات برای برگزاری رویداد ها استفاده میشود.

باید بدانید که دراین منطقه میتوانید مقبره های لیسیایی را در صخره های بالای رودخانه دالیان ببینید.

ویرانه های کائنوس - jsktour.com

سلیمیه یک دهکده ماهیگیری ساحلی کوچک در حدود 40کیلومتری شهر مارماریس ترکیه است. در شبه جزیره بوزبورون در کنار دریای اژه واقع شده است. سلیمیه به دلیل جذابیت بسیارش اغلب به عنوان چهره واقعی ترکیه شناخته می شود. در حالی که چند هتل کوچک و مهمانسرا وجود دارد، استراحتگاه های بزرگی در اینجا پیدا نخواهید کرد. رستوران‌ها و کافه‌هایی وجود دارند که غذاهای سنتی ترکی، از جمله ماهی‌های تازه صید شده از دریای اژه و میوه‌ها و سبزیجات محلی را سرو می‌کنند. سلیمیه برای پرورش انجیر و بادام شهرت دارد.

دهکده سلیمیه مارماریس - jsktpur.com

این شهر سنت دیرینه ای در ساخت قایق های چوبی دارد، بنابراین بازدیدکنندگان حیاط های قایق های زیادی را در این منطقه خواهند دید. به این قایق های سنتی گولت می گویند. با توجه به موقعیت سلیمیه و سنت قایق سازی، سفر با قایق از فعالیت های محبوب برای کاوش در این منطقه است. همچنین می توانید از خرابه های هیداس دیدن کنید. بقایای سه قلعه در تپه های سلیمیه یافت می شود. در نزدیکی ساحل یک فانوس دریایی سنگی قدیمی قرار دارد و در جنوب شرقی خلیج بقایای دیوارهای شهر مربوط به دوره هلنیستی را خواهید دید شما همچنین می توانند از شناکردن در دریا واز ساحل کوچکی به نام سیلیمانی لذت ببرید.

دهکده سلیمیه - jsktour.com