استانبول

استانبول

استانبول سومین شهر گردشگری جهان است . استانبول یک شهر تاریخی ، تفریحی و گردشگری است و گردشگران با سلایق مختلف از این شهر بازدید میکنند . استانبول یکی از زیبا ترین شهر هاست و در مسیر زمینی اروپا قرار دارد که میتوانید از ان دیدن فرمایید . دارای مراکز خرید خوب و غذاهی متنوع و فرهنگ غنی است .
همه چیز در مورد سفر به استانبول jsktour.com

شهر را کاوش کنید

نقشه های شهر

ایده های سفر

مسجد ایاصوفیه

بنای حیرت انگیز ایاصوفیه این بنا کلیسایی با حدود 1500 ساله قدمت است . مسجد ایا صوفیه به معنی خرد مقدس است .بعد از فتح استانبول توسط سلطان محمد به مسجد تبدیل شد و اکنون موزه ای است که میتوانید از ان دیدن کنید . قطر گنبد ان حدودا 32 متر است و دارای 4 مناره است که بعد ها در دوران سلطان های عثمانی اضافه شدند و بعد ها به شکل مسجد تغییر کاربری داد . این بنا بسیار زیبا است و در داخل ان موزاییک ها و نماد های بزانسی را میبینید که یکی از شاه اثر های معماری دنیاست و گنبد زیبای اون هم خود نمایی میکند .

موقعیت مسجد ایاصوفیه

مسجد ایاصوفیه استانبول jsktour.com

مسجد آبی یا مسجد سلطان احمد

در مقابل مسجد ایاصوفیه میدانی قرار دارد که به میدان سلطان احمد معروف است و در کنار آن مسجد دیگری به نام سلطان احمد قرار دارد که با 6 مناره ساخته شده است که یکی از سمبل های این مسجد است و به زیباترین شکل ممکن توسط معمار صدف کار آقا به سبک عثمانی ساخته شده . در این مسجد از کاشیکاری های آبی استفاده شده است و به همین دلیل به ان مسجد ابی میگویند .سقف این مسجد دارای 20 هزار کاشی آبی ایرانی است

موقعیت مسجد آبی

قصر توپ کاپی

این کاخ توسط سلطان محمد دوم ساخته شد و در زبان ترکی به معنای دروازه توپ ها است . در زمان قدیم در مقابل این کاخ توپ های جنگی که سلطان در زمان جنگ ها استفاده کرده بود قرار داشت . این کاخ نخستین کاخ عثمانی بود که در قرت 15 میلادی ساخته شد

موقعیت کاخ توپ کاپی

کاخ توپکاپی استانبول jsktour

غذاهای استانبولی

در استانبول رستوران های مختلفی وجود دارد که میتوانید در ان ها انواع غذاهای دریایی و ترکی را میل کنید . باقلوای ترکی بسیار شیرین و محبوب است و بعد از غذا سرو میشود . به غیر از کباب ترکی معروف که در همه جای دنیا یافت میشود کباب های دیگری مثل علی نازیک کباب و اسکندر کباب هستند که با خوردن آن ها عطر سبزیجات و مواد به کار برده در آن را احساس میکنید . بورک هم یک غذای معروف ترکیه ای است که به عنوان میان وعده استفاده میشود .
کباب ترکی jsktour.com
صبحانه سنتی ترکیه jsktour