ترکیه

سفر به ترکیه

گاهی اوقات میخواهید به کشوری سفر کنید یک تعطیلات آرام با قدم زدن در سواحل زیبا رو تجربه کنید اما یک دلتان میگوید که به جایی سفر کنید که دارای مکان های تاریخی غنی  باشد انتخاب مقصد دشوار میشود .

بسیار نادر است که مکانی راپیدا کنید که همه چیز را داشته باشد .افراد یا علاقه و سلایق مختلف مچذوب جاذبه های تفریحی و گردشگری ترکیه میشوند . ترکیه  با خط ساحلی خیره کننده خودش ،روستاهای عجیب و میراث فرهنگی غنی در تمام دنیا معروف است .

بهترین شهر های دیدنی ترکیه عبارتند از استانبول ، آنتالیا ،ازمیر، کوش آداسی ، مارماریس ، قونیه ، بدروم و ترابزون  است .

ترکیه با نام رسمی جمهوری ترکیه، کشوری فراقاره ای در آسیا است. در واقع بخش بزرگ کشور ( آناتولی ) در قاره آسیا و بخش کوچک آن ( تراکیه ) در قاره اروپا قرار دارد.

ترکیه در جنوب شرقی با سوریه و عراق، در شرق با کشورهای ارمنستان، ایران، گرجستان و جمهوری آذربایجان ودر بخش اروپایی شمال غربی با یونان و بلغارستان همسایه است.

ترکیه از جنوب غرب با دریای مدیترانه، از شمال با دریای سیاه، و از غرب با دو دریای کوچک اژه و مرمره مرز آبی دارد. تنگه ی داردانل و بسفر در اختیار ترکیه است.

ترکیه مانند مستطیل است که از شرق و غرب امتداد پیدا کرده است. کشوری نسبتا پرباران و کوهستانی است. ترکیه به این دلیل که گذرگاه شمال غرب آسیا و اروپا بحساب می آید. و با قرار گرفتن در یکی از نقاط حساس جهان، موقعیت جغرافیایی بسیار خوبی دارد، کشورهایی زیادی از جمله ایران از خاک ترکیه برای ترانزیت انرژی و کالا استفاده می کنند.

ترکی استامبولی زبان رسمی مردم ترکیه است. و با خط عربی عثمانی در گذشته نوشته می شد.

ترکیه بخش های بزرگی از جنوب شرقی اروپا و خاورمیانه را با نام امپراطوری عثمانی در گذشته در دست داشته است.

نقشه شهر ترکیه

موزه ها

موزه باستان شناسی آنتالیا

اگر به تاریخ علاقه دارید، موزه‌ باستان‌شناسی آنتالیا یکی از مهم‌ترین مقاصدی است که نباید بازدید از آن را در سفر به آنتالیا فراموش کنید. این موزه‌ که با نام موزه آنتالیا نیز شناخته می‌شود، یکی از بزرگ‌ترین و مهم‌ترین موزه‌های ترکیه به‌ شمار می‌رود. با هفت هزار متر مربع مساحت، این موزه شامل ۱۳ […]

موزه آنتالیا
رویدادهای فرهنگی

آکواریوم آنتالیا

آکواریوم آنتالیا مجموعه‌ای تفریحی با ۴۰ آکواریوم موضوعی متفاوت است که یکی از وسیع‌ترین آکواریوم‌های دنیا به شمار می‌آید. در این مجموعه تونل آکواریومی به طول ۱۳۱ متر با عرض سه متر ساخته شده است که عنوان بزرگ‌ترین تونل آکواریومی جهان را به خود اختصاص می‌دهد. این آکواریوم یکی از جاهای تفریحی مناسب در آنتالیا […]

آکواریوم آنتالیا