بانکوک

بانکوک

هر ساله گردشگران زیادی از بانکوک بازدید میکنند و این نشان دهنده محبوب بودن این شهر نزد گردشگران است . گردشگران این شهر را بین گذشته و حال میدانند در این شهر معابد بودایی به همراه راهبان زیادی وجود دارد و درست در نزدیکی همین معابد مراکز خرید مدرن پایتخت تایلند قرار دارد .وجود معابد زیاد در بانکوک نشان دهنده این است که مذهب بیشتر مردم تایلند بودیسم است.

مکان های دیدنی بانکوک :

شما در سفر به بانکوک میتوانید بزرگترین بازار روباز جهان ، یک آکواریوم جهانی دیدن کنید . برای علاقه مندان خرید باید بگوییم که در بانکوک یک مرکز خرید لوکس در 8 طبقه وجود دارد که میتوانید خرید های خود را انجام دهید . یک مجسمه بودای 150 فوتی دارد که میتوانید از تماشای آن لذت ببرید .

اگر میخواهید یک خرید مقرون به صرفه را در بانکوک تجربه کنید میتوانید بهترین قیمت ها را در بازار های خیابانی مانند چاتوچاک تجربه کنید .

آب و هوای بانکوک :

بانکوک آب و هوای گرمسیری دارد و بسیار گرم و مرطوب است .

بهترین زمان برای سفر به تایلند

زمستان ها بهترین زمان برای سفر به بانکوک است . در زمستان روز های خنکی دارد و عصر ها هوا بسیار دلپذیر است . اگر علاقه مند به گشت و گذار با قایق هستیدبه شما پیشنهاد میکنیم در تابستان از این شهر بازدید کنید .

در فصل باران های موسمی باید قید گشت و گذار را بزنید و برنامه های خود را کنسل کنید در این زمان تنها میتوانید از بازار ها بازدید کنید .

بانکوک دارای سه فصل آب و هوایی است .

گرم ترین روز های سال از ماه مارس تا می است . معمولا میانگین دما در این فصل 32 درجه است

در ماه های جولای تا اکتبر آب و هوا بارانی است . در این ماه ها شما میتوانید یک روز صاف و ابری یا رگبار سیل آسا را تجربه کنید .

بهترین ماه های بازدید از بانکوک بین نوامبر و فوریه است . در این فصل بارام بسیار کم است

چه لباسی برای سفر به بانکوک همراه خود بردارم ؟

به شما پیشنهاد میکنیم لباس های خنک و گشاد و سبک همراه خود بردارید . از کرم ضد آفتاب و عینک آفتابی غافل نشوید و حتما همراه خود داشته باشید . اگر در فصل های بارانی به بانکوک سفر میکنید حتما همراه خود چتر داشته باشید .

غذا در بانکوک

در بانکوک بیش از 300000 رستوران خیابانی دارد که میوانید اصیل ترین غذاهای تایلندی را در آن جا میل کنید . خرید از این اغذیه فروشی های خیابانی در پس انداز پول به شما کمک میکند زیرا بسیار مقرون به صرفه هستند .

نقشه شهر

ایده های سفر

موزه ها

عمارت ویمانمک (Vimanmek Mansion)

عمارت ویمانمک بزرگ‌ترین بنای ساخته‌شده از چوب ساج در جهان است. از این بنا که دراصل محل سکونت سلطنتی بوده، فقط چند سال استفاده شده است و پس از آن این عمارت برای دهه‌ها خالی از سکنه بوده است. این عمارت اکنون موزه‌ای است که آثار باستانی فراوان و حتی عکس‌هایی را در خود جای‌ […]

Vimanmek Mansion
تفریح

ماساژ تایلندی

به‌احتمال زیاد تابه‌حال درمورد ماساژ تایلندی شنیده‌اید و شاید حتی به یکی از سالن‌های ماساژ تایلندی در محل زندگی‌تان رفته باشید. ولی بدون شک کیفیت این ماساژها هرگز به‌خوبی ماساژ سنتی تایلندی ارائه‌شده در تایلند (یعنی کشوری که این ماساژ از آن سرچشمه گرفته) نیست. تجربه‌ی ماساژ تایلندی به شما جان تازه‌ای می‌دهد و باعث […]

ماساژ تایلندی کرمان
مرکز خرید

مرکز خرید سیام پاراگون (Siam Paragon)

مرکز خرید سیام پاراگون، گران‌ترین و فاخرترین بهشت عاشقان خرید است. معرفی مرکز خرید سیام پاراگون این مرکز خریدِ به‌شدت محبوب، فروشگاه‌های فراوان و گوناگونی برای بهترین طراحان مد، بزرگ‌ترین آکواریوم جنوب شرق آسیا، سینمای چندمنظوره‌ای بسیار بزرگ و رستوران‌های فراوانی را در خود جای داده است که برای همه‌ی عمر می‌توانند به شما غذا […]

Siam Paragon
موزه ها

کاخ بزرگ (Grand Palace)

در میان تمام مکان‌های دیدنی بانکوک، کاخ بزرگ معروف‌ترین جاذبه‌ی این شهر به‌شمار می‌رود و نمی‌توان بدون دیدن این کاخ بانکوک را ترک کرد. در گذشته این کاخ محل سکونت شاه و همچنین محلی برای انجام امور دولت تایلند بوده است. بازدید از کاخ بزرگ به ساعت‌ها زمان نیاز دارد، چون این کاخ بیش از […]

Grand Palace
دسته بندی نشده

معبد بودای خوابیده (Wat Pho)

معبد بودای خوابیده جایی است که هر گردشگری در بانکوک حتما باید از آن بازدید کند. ابن معبد که پشت معبد بودای زمردین قرار گرفته است از جاذبه های گردشگری بانکوک است. معرفی معبد بودای خوابیده در این معبد مجسمه‌ی بودای خوابیده‌ای قرار دارد که ارتفاع آن ۱۵ متر و طول آن نیز ۴۶ متر […]

Wat Pho