برزیل

بوزیوس(buzios) - jsktour.com

همه چیز در مورد برزیل

آب وهوای گرمسیری ،فرهنگ شاد وآغشته به موسیقی،غذاهای دلچسب ،سواحل شنی طلایی،معادن طلای برزیل،آبشارهای باشکوه،تالاب های گوناگون،حیات وحش فوق العاده ،جنگل های آمازون وتعداد بی شماری دیگر از جاذبه های برزیل این کشور را به محبوب ترین مقصد گردشگران تبدیل کرده است زیرا برای گردشگران برزیل هم یک بهشت گرمسیری وهم یک مقصد فرهنگی هیجان انگیز باجاذبه هایی برای همه سلیقه هااست.

برزیل کشوری که بیشترین قسمت آن از جنگل های استوایی و وسیعی تشکیل شده بزرگترین کشورآمریکای جنوبی و پنجمین کشور بزرگ جهان است .دراین کشور پهناور وزیبا ساحلی7400کیلومتری  وجود دارد که اقیانوس فوق العاده  زیبای اطلس را به تصویر می کشد.

برزیل که درسال1500مستعمره پرتغال شد و300سال تحت سلطه ی پرتغالی ها باقی ماند باعث شدکه بقایای این میراث در سراسر شهرهای تاریخی استعماری قابل مشاهده باشد.

پایتخت ملی این کشور برازیلیا است وبزرگ ترین شهر وپایتخت اقتصادی برزیل سائوپائولو است ومشهورترین شهر آن ریودوژانیرور است وزبان گفتاری پرتغالی برزیلی است که یادگاری از استعمار پرتغالی ها در قاره آمریکا است.

ریودوژانیرو از نظر بسیاری از مردم جهان همچنان نماد برجسته برزیل است همچنین شهرهای در حال رشد این کشور مجتمع های عظیم برق آبی وصنعتی ،معادن وزمین های کشاورزی آن را به یکی از اقتصادهای بزرگ جهان تبدیل کرده است.

برزیل کشوری عمدتا گرمسیری است که به خاطر دشت های وسیع آمازون معروف است ویژگی های برزیل را می توان به 5بخش اصلی تقسیم کرد:ارتفاعات گویان در شمال،دشت های آمازون،پانتانال در غرب مرکزی،ارتفاعات برزیل که شامل رشته های ساحلی وسیع ومناطق پست ساحلی می شود.

ارتفاعات برزیل بیش ازنیمی از خشکی این کشور را تشکیل می دهد ومنبع اصلی ثروت معدنی فراوان این کشور است.

جاذبه های تفریحی وگردشگری برزیل

مجسمه کریستو ردنتور (CRISTO REDENTOR STATUE)

مجسمه ای عظیم با دست هایی به درازایی 28متر وارتفاع 30متر که این طور القا می کند که انگار تمامی بشریت را در برگرفته است .این مجسمه عظیم آرت دکومسیح به نام کریستو ردنتو یا مسیح نجات دهنده نامیده می شود که در قله ی کورکووادو واقع شده وگویی به ریودوژانیرو و خلیج می نگرد.

این مجسمه در بخشی از پارک ملی تیجوکا ودر ارتفاع709متری قرار دارد که برای بازدید ازآن می توانید از راه آهن ریلی مخصوصی که در آنجا قرار دارد استفاده کنید.درست درزیر این مجسمه پایه ای 8متری واقع شده که در آن کلیسایی زیبا تعبیه شده است.

این مجسمه چشمگیر که در سال 1931پرده برداری شد ودر سال2007به عنوان یکی از عجایب هفت گانه جدید انتخاب شد اغلب به عنوان نمادین ترین مکان در برزیل شناخته می شود.

مجسمه کریستو ردنتور (CRISTO REDENTOR STATUE)

آبشار ایگواسو(IGUACU FALLS)

درست  درجایی که برزیل،پاراگوئه وآرژانتین به هم می رسند ورودخانه  ایگواسو از روی زمین ناهموار می گذرد وسپس در میان جنگل های سرسبز خود را به 247آبشار نامنظم می رساند وسپس سرریز می شود.

بازدید از آبشار ایگوازو تجربه ای شگفت انگیز وهیجان انگیز است این آبشار بین برزیل وآرژانتین در پارک ملی ایگواسو قرار دارد جای که  جنگل های بارانی نیمه گرمسیری محل زندگی بیش از1000گونه پرنده وپستاندار است.همچنین یک پل به بزرگ ترین پرده آبی معروف به گلوی شیطان می رسد که بیش از 79متر رودخانه به شکاف باریک ونیم دایره ای می ریزد که این اثر به عنوان اقیانوسی در حال فرورفتن در پرتگاه توصیف شده .آبشار ایگوازو یکی از مهم ترین مقاصد آرژانتین برزیل وآمریکای جنوبی است.پارک ملی ایگوازو از دوپارک ملی تشکیل شده است یکی از فوز د ایگوازو در برزیل ودیگری در پورتو ایگوازو در آرژانتین این پارک به طور کلی 252982هکتار وسعت دارد.

پارک ملی ایگوازو میزبان بسیاری از گونه های جانوران وگیاهان است که اکوسیستم طبیعی مهمی را ایجاد می کنند که به تمام آمریکای لاتین متصل است.وسعت آبشار ایگوازو باعث می شود کهبا آبشار های معروفی چون نیاگارا و ویکتوریا مقایسه شود.درسال1984یونسکو پارک ملی ایگوازو را به عنوان میراث جهانی معرفی کرد ودر سال 2011بنیاد عجایب هفتگانه جدید آن را عجایب جدیدجهان اعلام کرد وسرانجام در سال2013یونسکو با توجه به اهمیت فرهنگی وطبیعی این منطقه پارک ملی ایگوازو را دوباره به عنوان ارزش جهانی استثنایی معرفی کرد.

این ابشار که شبیه یک نعل اسب دراز است که 207کیلومتر امتداد دارد تقریبا 3برابر پهن تراز آبشار نیاگارا در آمریکای شمالی وبیشتر از عرض آبشار ویکتوریا در آفریقا است.

تعداد زیادی از جزایر صخره ای وجنگلی در لبه دره ای که رودخانه ایگواسو بر فراز آنها فرومی رود آبشار ا به 275آبشار مجزا تقسیم می کند که ارتفاع آنها بین 60تا82متر متغیر است .نام آبشار ازکلمه گورانی به معنای آب بزرگ گرفته شده است.

برزیل سرشار از پارک های ملی فراوان است که میتوانید با راهنما در آن ها گشت و گذار کنید و از جاذبه های طبیعی لذت ببرید . جنگل امازون و پارک های ملی برزیل یکی از بهترین مقصد های جهان است که میتوانید انتخاب کنید .

پورتو دی گالیناس(PORTO DE GALINHAS)

پورتو دی گالیناس(PORTO DE GALINHAS)

یکی ازمقاصد جذاب وساحلی برزیل،پورتو د گالینهاس است که هرساله انبوهی از گردشگران را در تعطیلات به خود جذب می کند.جاذبه آن به علت سواحل زیبای ماسه سفید وآب های گرم وآب وهوای فوق العاده آن است وچیزی که واقعا پورتو دگالیناس را متمایز می کند استخرهای طبیعی خیره کننده ای است که درهنگام جزر در صخره ها شکل می گیرند.

علاوه بر دریا این مکان فروشگاه های متنوع ،مکانی عالی برای پیاده روی،صنایع دستی وغذاهای ایالتی را ارائه می دهد.

باخط ساحلی گسترده اش فعالیت های اصلی پورتو د گالیناس نمی تواند جز لذت بردن از دریا،قدم زدن در کنار سواحل واستخرهای طبیعی آن باشد.

کارناوال ریودوژانیرو(CARNAVAL RIO DE JANEIRO)

کارناوال در سراسر جهان جشن گرفته می شود اما بدوم شک ریودوژانیرو از همه آنها بزرگتراست .هرسال قبل از شروع روز ریودوژانیرو به بزرگترین مهمانی روی کره زمین تبدیل می شود مهمانی که 5میلیون نفر از سراسر جهان در آن شرکت  می کنند.

کارناوال ریو در واقع همه چیز درباره موسقی ورقص به ویژه سامبا است وقطه برجسته کارناوال ریو برگزاری رژاجهانی سامبا در سامبادروم است .کارناوال زمان هیجان انگیزی برای حضور در ریو است تمام مشاغل غیر مرتبط با کارناوال تعطیل می شوند وبرزیلی ها کاملا با کارناوال ادغام می ش.ند .

سن ، نژاد یا پیشینه شما مهم نیست برای هر کسی چیزی وجود دارد .برزیل جامعه ای بسیار چند فرهنگی است وکاریوکاس ها مردم محلی ریو به خاطر صمیمیت خود مشهور هستند.کارناوال فقط یک مهمانی خیابانی نیست بلکه نمایشی است که با دقت اجرا شده است وجاییست که تماشاگران می توانند رژه رقصندگان سامبا را در یک استادیوم تماشا کنند.

سری طولانی از جعبه های بزرگ که سامبو درومو نامیده می شود صندلی های کنار رینگ را به یک مسیر رژه 700متری می رسانند که درآن رقصندگان ونوازندگان مدارس سامبا وجود دارند.

کارناوال ریودوژانیرو

برزیل سرشار از پارک های ملی فراوان است که میتوانید با راهنما در آن ها گشت و گذار کنید و از جاذبه های طبیعی لذت ببرید . جنگل امازون و پارک های ملی برزیل یکی از بهترین مقصد های جهان است که میتوانید انتخاب کنید .

ایپانما(IPANEMA)

ساحل ایپانما که از یک طرف با ساحل آرپوادور واز طرف دیگر با ساحل لبلون هم مرز است یکی از مراکز اصلی فعالیت شهرریو است که به پاریس کوچک ریو معروف است که به خاطر گالری های هنری آوانگارد ،کتابفروشیها سالن های سینما وهتل ها ورستوران ها وکافه هایش مشهور است که آن را به یک منطقه اجتماعی محبوب در تمام طول سال تبدیل می کند.

ایپانما منطقه ای لوکس است که بسیاری از رستوران های سطح بالا وفروشگاهای لوکس را در خود جای داده است که بسیاری از آن ها را می توانید در خیابان جذاب گارسیا دوآیلا پیدا کنید به علت اینکه این محله ها از نظر فرهنگی بسیار غنی هستند وگالری های هنری زیادی را درخود جای داده اند که نشانگر هنر معاصر است .

ایپانما جواهر ریو در نظر گرفته می شود وبهترین منظره غروب خورشید را از آرپوادورا ارائه می دهد ساحل ایپانما به خاطر مناظر خیره کننده وفضای شگفت انگیزش شناخته شده است همچنین به خاطر غروب های بی تقص کارت پستالی اش بسیار معروف است .

ساحل اپانما - jsktour.com
ساحل ایپانما(IPANEMA)

آبشار آدم وحوا(THE ADAM AND EVE FALLS)

شاید بتوان گفت که بزرگترین جاذبه ی طبیعی برزیل آبشار آدم وحوا است این آبشار از آبشارهای رودخانه ایگوازو است که در مرز برزیل وآرژانتین قرار دارد آبشار آدم وحوا در پارک ایگوازو در کنار آبشار بوستتی واقع شده است ومجموع  این آبشار ها دردهه 1980به میراث یونسکو تبدیل شد.

این آبشار زیباوحیرت انگیز  در روزهای آفتابی جلوه ای دیگر دارد در آن هنگام که قطرات آب پرتوهای نور خورشید را به شکل رنگین کمانی زیبا منعکس می کنند قطعا از دیدن این همه زیبایی شگفت زده خواهید شد.

آبشار ایگواسو(IGUACU FALLS)

پانتانال(PANTANAL)

پانتانال به معنی دشت مرطوب یک فرورفتگی فوق العاده زیبا که در بخش غربی ایالت ماتو گروسو دوسول قرار گرفته است .

تالابی به مساحت 195000کیلومتر مربع که در هنگام بارش شدید باران وسیلاب به دریاچه ای زیبا تبدیل می شود ودر فصل های خشک سال دریاچه با باتلاق وسواحل شنی جایگزین می شود.در این مکان زیبا گیاهان بسیار زیبا ومتنوعی می رویند که باعث شده این منطقه را به عنوان یک جاذبه طبیعی وگردشگری در برزیل بشناسند.دراینجا 650گونه پرنده و50گونه خزندهوبیش از3500گونه گیاهی وجود دارد.

پانتانال بزرگ ترین تالاب جهان است که بیشتردر غرب برزیل قرارگرفته  وبه بولیوی و پاراگوئه نیز وصل می شود .اینجا بیشتربه خاطر حیات وحش خود مشهور است وخانه یکی از بزرگ ترین جمعیت جگوار در قاره آمریکا است.

پانتانال(PANTANAL) -jsktour.com
پانتانال(PANTANAL) -jsktour.com

کوه کله قندی(SUGER LOAF MOUNTAIN)

کوهی با ارتفاع 396متر برفراز خلیج گونابارا که دیدنی ترین مکان طبیعی در برزیل است .این کوه به علت شکل ظاهری اش به سرقند معروف شده .جذاب ترین نکته در رابطه بااین کوه تله کابینی است که درآنجا وجود دارد وشمامیتوانید با سوار شدن بر تله کابین کوه قند لوف بی نظیر ترین منظره هارا در بالاترین ارتفاع ممکن نظاره گرباشید ولذت ببرید.این اولین تله کابین نصب شده در برزیل وسومین تله کابین جهان بوده است.

تله کابین کوه کله قندی برزیل -jsktour.com
کوه کله قندی برزیل -jsktour.com
کوه کله قندی برزیل -jsktour.com

پلورینیو،سالوادور(PELOURINHON,SALVADOR)

پلورینیو مرکز شهرسالوادور است که در زمان استعمار پایتخت برزیل بوده است این شهر با ساختمان های رنگارنگ وخیابان های زیبا وسنگ فرش شده نمایانگر ادغام فرهنگ های مختفل آفریقایی واروپایی وبومی است که در سالوادور قرار گرفتخ اند .این شهر به علت وجد ساختمان هایی با معماری هایی که متعلق به قرن 17و18میلادی و در زمان استعمار است در فهرست میراث جهانی یونسکو قرار گرفته است .دراینجا شما می توانید زیبا ترین صومعه ها وکلیساها را بینید که در زمانی ساخته شده اند که برزیل منبع ثروت پرتغال بود وطلای فراوانی در این ساختمان ها به کار می رفت.

پلورینیو،سالوادور(PELOURINHON,SALVADOR)
پلورینیو،سالوادور(PELOURINHON,SALVADOR)
باغ گیاه شناسی در ریودوژانیرو

باغ گیاه شناسی در ریودوژانیرو (BOTANICAL GARDEN IN RIO DE JANEIRO)

اگرمایلید که تمامی گیاهان وجانوران خاص وفوق العاده زیبای برزیل را انزدیک ببینید حتما به این باغ زیبا سربزنید.این باغ54هکتاری که 605هزارگونه گیاهی خاص وگاها روبه انقراض در آن قرار دارد در سال1808تاسیس شد که در ابتدا فقط برای گردآوری گیاهان عجیب از سراسر دنیا برای سازگاری باهم ایجاد شده بود اما اکنون علاوه بر پوشش گیاهی غنی دارای بناهای تاریخی وساختارهای معماری جذابی نیز هست که از سال1992به عنوان سایت یونسکو اعلام شد واکنون به عنوان ذخیره گاه زیست کره در نظر گرفته می شود.

باغ گیاه شناسی در ریودوژانیرو
باغ گیاه شناسی در ریودوژانیرو (BOTANICAL GARDEN IN RIO DE JANEIRO)
باغ گیاه شناسی در ریودوژانیرو
باغ گیاه شناسی در ریودوژانیرو
باغ گیاه شناسی در ریودوژانیرو (BOTANICAL GARDEN IN RIO DE JANEIRO)
باغ گیاه شناسی در ریودوژانیرو

کوپاکابانا,ریودوژانیرو(COPACABANA,RIO DE JANEIRO)

کوپاکابانا،ریودوژانیرو شهریست زیبا،پرجنب وجوش وتفریحی با منطقه ساحلی که در ریودوژانیرو4کیلومتر امتداد دارد.جالب است بدانید که کوپاکابانا به معنای نقطه روشن است وبه عنوان خانه دنیای هنرشناخته می شود به علت اینکه هنرمندان ونقاشان ونویسندگان بیشماری در اینجا ساکن می شدند.این مکان بی نطیر قطعا شمارا به وجد می آورد اینجا جاییست با مناظر سینمایی در روز وجشن های افسانه ای در شب.

کوپاکابانا,ریودوژانیرو(COPACABANA,RIO DE JANEIRO)

ساحل کوپاکابانا برای آفتاب گرفتن،استراحت کردن در زیر نور خورشید ونوشیدن یک نوشیدنی کاپیرینا که نوشیدنی خاص آن منطقه است وراه رفتن بر روی شن های طلایی رنگ که در زیر نور خورشید  درخشش آنها چندبرابر می شود بسیار مناسب ولذت بخش است وتبدیل به یکی از بی نظیرترین ساحل های برزیل شده است.

ساحل کاپوبانا -jsktour.com

تعدادی از بهترین موزه های آمریکای لاتین در سائوپائولو قرار دارد ودر ساختمان های طراحی شده توسط اسکار نیمایر معروف به موزه هنرمعاصر،موزه هنرمدرن وموزه آفریقایی برزیل شکوفا می شوند.

شما میتوانید نقاشان معروف برزیلی مانند پورتیناری وپیکاسو را درموزه هنر سائوپائولو وپیناکوتکا ببینید ،تاریخ پرتغالی وتبادل آن با سایر زبان هارا درموزه زبان پرتغالی کاوش کنید یا درموزه فوتبال استادیومPACAEMBUدرتاریخ فوتبال برزیل سفرکنید .هنرمذهبی را تماشا کنید وقرص های معجزه گر را در موزه هنرهای مقدس ببینید همچنین می توانید دایناسوهای واقعیت مجازی را در CATAVENTO CULTURALتماشا کنید ولذت ببرید .هرکدام ازاین موزه های شگفت انگیز به شما این فرصته را می دهد تابا فرهنگ خاص ومنحصر به فرد برزیل آشنا شوید .بسیاری ازاین موزه های ورودی رایگان دارند .

موزه MASPکه به عنوان مهم ترین موزه هنری درنیمکره جنوبی شناخته می شود شامل آثار هنری از سراسرجهان است که می توانید نقاشی هایی از استادان اروپایی مانند ون گوگ،موند وپیکاسو را بیابید.

موزه سائوپوئولو برزیل-jsktour.com
اکادمی هنر های برزیل -jsktour.com
درموزه فوتبال استادیومPACAEMBU-jsktour.com
جلسه آبها(MEETING OF WATERS)

جلسه آبها(MEETING OF WATERS)

شهرمانائوس در محل تلاقی دو رودخانه بزرگ به نام های RIO NEGRO,SOLIMOESقرار دارد .باتوجه به رنگ های متفاوت این دو رودخانه می توان محل برخورد آنها را دقیقا مشاهده کرد واین پدیده باعث شده است بسیاری کنجکاو دیدن آن از نزدیک باشند.

ریونگرو نام خود را از آب های سیاه آن گرفته است در حالی که ریو سولیمس دارای آب قهوه ای شنی است.هر رودخانه دمای متفاوتی دارد وبا سرعت متفاوتی جریان دارد بنابراین وقتی به هم می رسند آب ها با هم مخلوط نمی شوند ودر کنار یکدیگر جریان پیدا می کنند.

بوزیوس(buzios)

بوزیوس یکی از 10منطقه زیبای جهان که به دلیل ترکیب منحصر به فرد جذابیت روستایی ،معماری خاص وزیبایی فوق العاده آن معروف است.اگر ساحل را دوست داشته باشید قطعا عاشق بوزیوس می شوید اینجا یک شهر زیبا در168کیلومتری ریو دوژانیرو است که 23ساحل حیرت انگیز برای تمامی سلیقه ها درخود جای داده است وفعالیت هایی چون غواصی ،ماهیگیری ،دوچرخه سواری ،پیاده روی وخرید صنایع دستی وچشیدن طعم بی نظیر غذاهای محلی در آن انجام می گیرد.

بوزیوس(buzios)

قطار کوریتیبا_پاراناگوا(THE SERRA VERDE EXPRESS)

دیدنی ترین قطار برزیل قطار سواری CURITIBA-PARANAGUAاست که در جنگل بارانی اقیانوس اطلس می گذرد واز14تونل و30پل 84کیلومتری عبور می کند این قطاری است بین مسیر کوریتیبا وپاراناکوا در ایالت پارانا.

سراورد اکسپرس یک قطار توریستی معروف است که از کوریتیبابه مورتس  درایالت پارانا کوا درجنوب غربی برزیل می رود وبهترین بخش این سفر جاییست که قطار وارد جنگل های ابری پارک PICO DO MARUMBIمی شود ودر سطح دریا به مورتس می رود.

این بخش از سفر با قطار از میان جنگل های زیباوتپه های غلتان می گذرد ودر کنار رودخانه ها و دریاچه های درخشان حرکت می کند.

سراورد اکسپرس برزیل -jsktour.com
سراورد اکسپرس برزیل -jsktour.com

پل اکتاویوفریس ده اولیوایرا(OCTAVIO FRIAS DE OLIVEIRA)

یکی از مدرن ترین سازه های سائوپائولو پل اکتاویو فریس ده اولیویرا است که یک دکل 138متری Xشکل است که از دوسطح شریان ترافیکی پشتیبانی می کند و144کابل قدرتمند دارد که در سال2006ساخت آن آغاز ودر تنها 2سال افتتاح گردید .این مکان برای بازدیدکنندگان منظره ای خاص برای عکس گرفتن وبرای مردم سائوپائولو یک شریان حمل ونقلی مهم است .

پل اکتاویوفریس ده اولیوایرا(OCTAVIO FRIAS DE OLIVEIRA)
پل اکتاویوفریس ده اولیوایرا(OCTAVIO FRIAS DE OLIVEIRA)