راین

راین

شهر راین در فاصله 106 کیلومتری از کرمان قرار گرفته . گردشگران زیادی در فصل بهار و تابستان به این شهر سفر میکنند . راین از لحاظ موقعیت جغرافیایی در کوه هزار قرار گرفته است و باید بگویم که این کوه چهارمین قله بزرگ ایران است . اگر قصد سفر به راین را دارید پیشنهاد میکنم از ارگ راین و آبشار زیبای آن دیدن کنید . نگران اقامت در راین نباشید چون این شهر دارای اقامتگاه های بومگردی زیادی است که به خوبی از میهمانان پذیرایی میکنند .سوغات شهر راین گلاب و شیرینی کلمپه است که به صورت های مختلف ان را میپزند .
آبشار راین کرمان -jsktour.com

آژانس جنوب شرق ارائه دهنده تور های گروهی ، تک نفری و ترکیبی راین است . شما میتوانید جهت رزرو تور با شماره 03435363 تماس گیرید .

نقشه شهر راین

آبشار راین:

آبشار راین با داشتن 40 متر ارتفاع یکی از زیباترین آبشار های استان کرمان است . فصل های بهار و تابستان بهترین زمان برای بازدید از این آبشار است (در فصل زمستان آب یخ میزند که منظره ای بسیار زیبا را فراهم میکند ). برای رسیدن به این آبشار یک مسیر سنگ فرش شده را باید پیاده روی  کرد . و بعد از طی این مسیر به آبشار میرسید . ارتفاع ابشار راین زیاد است و قطرات آب در هوا پراکنده میشوند و می توان  در نزدیک ابشار از طراوت و خنکای ان لذت برد . آبشار راین در 4 مرحله فرومیریزد اگر بخواهید منبع ریزش اب ابشار را ببینید میتوانید از مسیر خاکی روبروی آبشار کوهپیمایی کنید( نیاز به قوای جسمانی است ).این مسیر 3200 متر است و گل ها و گیاهان وحشی در طول مسیر به زیبایی این منطقه افزوده است .

برای رسیدن به این آبشار زیبا می توانیداز مسیر 100 کیلومتری کرمان راین عبور کنید تا به شهر راین برسید و برای رسیدن به آبشار یک مسیر 14 کیلومتری نیز اضافه میشود .

آبشار راین کرمان -jsktour.com
آبشار راین کرمان -jsktour.com
آبشار راین کرمان -jsktour.com

ارگ راین :

ارگ چیست ؟

به قلعه‌های کوچک بین قلعه‌های بزرگ‌تر که محل انجام امور اداری والی (حاکم )شهر بود، ارگ می‌گویند.

ارگ راین :

شاید نام ارگ بم را شنیده باشید، اما باید بگویم که ارگ ​​راین پس از ارگ بم، دومین بنای خشتی بزرگ جهان است. اگر وسوسه شدید به این منطقه زیبا بروید، باید بدانید که فقط 100 کیلومتر با کرمان فاصله دارد و در مسیر کرمان به جیرفت است.

شهر مدرن راین و بر فراز تپه ای در دامنه کوه هزار. ارگ نگهبان شهر و مردم آن است و قدمت آن به قبل از اسلام و زمان ساسانیان می رسد. جالب است بدانید که در داخل این ارگ همه چیز وجود دارد، از خانه های اعیانی گرفته تا محله های مشترک، مدارس، آتشکده ها، بازارها و انبارها و غیره. این ارگ بارها مرمت و بازسازی شده است.

ساختمان ارگ راین :

گردشگران زیادی هر ساله از ارگ راین بازدید میکنند و مجذوب معماری آن میشوند . شمام هم میتوانید با شرکت در تور راین از این بنای بینظیر بازدید کنید . این بنا دارای آتشکده دائمی و موقت است . همانطور که میدانید معماری ارگ باید بگونه ای باشد تا از مردم محافظت کند به همین دلیل ارگ راین دارای حصار و دیوار های مرتفع ، برج های نگهبانی است تا از مردم در برابر حمله و غارت دزدان و دشمنان محافظت کند .

در ارگ راین مردم آن منطقه زندگی میکردند و خانه های بسیار زیادی در ارگ راین وجود دارد . خانه های مردم عادی و حاکم شهر همه در این مکان قرار دارد . در ارگ راین انبار ، حمام ، اصطبل و….. وجود داشتند .

ورودی ارگ راین کرمان-jsktour.com
ارگ راین کرمان -jsktour.co
ارگ راین از روی سقف -jsktour.com
ارگ راین کرمان -jsktour.com
دیوار های ارگ راین -jsktour.com
دیوار های بلند ارگ راین -jsktour.com
پشت بام ارگ راین -jsktour.com
ارگ راین -jsktour.com
ارگ راین -jsktour.com
سقف ورودی ارگ راین -jsktour.com
درب ورودی پشت بام ارگ راین -jsktour.com
اماکن طبیعی

خیابان افلاطون راین