مجارستان

مجارستان Hungary

مجارستان کشوری که در میان خشکی محصورشده ودر اروپای مرکزی واقع شده است این کشور زیبا از شمال با اسلواکی از شمال شرقی با اوکراین از شرق با رومانی واز جنوب با صربستان مرز مشترک دارد وشهرت آن به خاطر چشمه های آب گرم وحمام هایش به بیش از2000سال قبل از زمان رومی ها بر می گردد که برای اثرات درمانی آب های حرارتی مجارستان ارزش زیادی قائل بودند.پایتخت مجارستان شهر زیبای  بوداپست است که به دلیل وسعت ،جمعیت ،جاذبه های علمی وهنری که دارد معروف است به گونه ای که آن را شهر نورها می نامند وبه دلیل زیبایی خیره کننده اش با شهرهایی مانند پراگ وپاریس مقایسه می شود.شما در گوشه گوشه ی این کشور میتوانید تاریخ وسنت را ببینید وحس کنید.

مجارستان تقریبا 10میلیون نفرجمعیت دارد  ودر حوض دانوب قرار دارد که طولانی ترین رودخانه کشوراست  همچنین این کشور به دلیل موقعیتی که دارد از آب وهوای قاره ای نسبتا خشکی برخوردار است .

مجارستان از زمان پیدایش خود در قرن دهم میلادی یک کشور چند قومیتی بود و مدعی هیچ دین رسمی نیست وآزادی مذهبی را تضمین می کند همچنین زبان رسمی آن مجارستانی است وازجمله مهم ترین شهرهای آن دبرسن که دومین شهر بزرگ مجارستان ومرکز منطقه دشت بزرگ شمالی میسکولک که یک شهر صنعتی در شمال شرقی مجارستان است وشهر szegedکه در سواحل رودخانه tiszaقرار دارد وبه دلیل دانشگاهش مشهور است .

قلعه های حیرت انگیز وزیبا،غارهای خارق العاده،دریاچه های خیره کننده وجنگل های سرسبز وانبوه با کلیساهای باشکوهی که مانند آن را هیچ جای دیگر نمی توانید ببینید در کشور مجارستان محیااست .

این کشور تاریخ خاص وشگفت انگیزی دارد ومملواز سنت های فرهنگی غنی ومتنوع است ودارای فرهنگ های متفاوتی از جمله رومی ها ،عثمانی ها ،مجارها،چک ها وشوروی ها است به طوری که میتوانید برخی ساختمان های جذاب وزیبای رومی که قدمتشان به قرون وسطی بر می گردد را اینجا از نزدیک ببینید.

در هر کجای کشور مجارستان  میتوانید شاهد مناظر بی نظیر کوه ها ودریاچه ها ومناظر زیبای رودخانه دانوب که از سراسر کشور می گذرد باشید.

بوداپست_jsktour.com

بوداپست(BUDAPEST)

بوداپست پایتخت کشور مجارستان یکی از شهرهایی است که برای شناخت تاریخ مجارستان ودیدن زیبایی های آن حتما باید از آن بازدید کنید.بدیهی است که بوداپست یک شهر خیره کننده ویکی از زیباترین پایتخت های اروپا است .دراین شهر فوق العاده زیبا ساختمان های تاریخی وباستانی به طور سلطنتی در کنار شگفتی های معماری مدرن قرار دارد واز جمله دیدنی ترین جاذبه های مجارستان قلعه بودا یا کاخ سلطنتی،کلیسای سنت استفان،پارلمان،پارک یادگاری،خانه اپرای دولتی مجارستان،خانه وحشت را می توان نام برد همچنین بوداپست به بهشتی برای عاشقان غذا مشهور است وشما می توانید متنوع ترین غذاهای مجارستانی وهنری را در اینجا تست کنید ولذت ببرید.

قلعه بودا_jsktour.com

قلعه بودا(Buda castle)

قلعه بودا جایی است که در هنگام مواجه با آن غرق در زیبایی هایش می شوید وجالب است بدانید که به واسطه این قلعه تماشایی بوداپست را پاریس شرق می نامند.قلعه ی بودا که اکنون در فهرست میراث جهانی یونسکو قرار دارد در طول محاصره امپراتوری عثمانی درسال ۱۶۶۸ساخته شد ودر قرن ۱۸برای سلطنت هابسبورگ بازسازی شد ودارای ۲۰۰اتاق است.

این کاخ باشکوه قرن سیزدهمی که در جنگ جهانی دوم در اثر آتش سوزی ویران شد بافضای داخلی مدرن بازسازی شد اما همچنان ساختارهای قرون وسطایی را در خود جای داده است.

بودا یک قصر زیباست که چندموزه ویک گالری دارد این قلعه جایی قرار دارد که می توانید مناظر فوق العاده زیبای قلعه ورودخانه دانوب وسایرساختمان های روی تپه را تماشا کنید ولذت ببرید.

قلعه بودا که زمانی خانه خانواده سلطنتی بود دارای سیک های گوتیک،رمانتیک وباروک می باشد وچندین موسسه عمومی مانند موزه تاریخ بوداپست که بازگوکننده ی  تاریخ بوداپست از ابتدا تا دوران مدرن است وهمچنین گالری ملی مجارستان که حاوی با ارزش ترین آثار هنری است ودراینجا ازطریق کتابخانه ملی مجارستان شما می توانید برخی از کمیاب ترین کتابهای چاپ شده در مجارستان وخارج از کشود را ببینید.

سنت آندره_jsktour.com

سنت آندره(szentendre) 

یکی از زیباترین وبهترین مکان ها برای بازدید سنت اندره است این استراحتگاه هنری وزیبا در۲۰کیلومتری بوداپست قرارگرفته اینجا به واسطه خیابان های سنگ فرش شده وخانه های رنگارنگ وزیبایش جادویی به نظر می رسد.

Szentendreشهری خوش منظره درساحل دانوب است که باحال وهوای مدیترانه ای ومعماری باروک وتاریخ ساکنان صربستان به همراه فروشگاه های فولکلور مجارستانی ساخته شده است.

ازجمله جاذبه های این شهر توریستی وجذاب می توان به آسیاب هنر،کلیسای جامع بلگراد،موزه فضای باز مجارستان،موزه فرنسی کارولی وکلیسای بلاگووشنسگ اشاره کرد.

اگر_jsktour.comاگر_jsktour.comاگر_jsktour.com

اِگر Eger

اگر یکی از معروف ترین وزیباترین شهرهای مجارستان است که باچشمه های آب گرم طبیعی وشفابخش وبناهای تاریخی ونوشیدنی هایش معروف شده است این شهرزیباتحت تاثیرفرهنگ مسیحی وترکی دارای معماری باروک وکلاسیک است وفضای قرون وسطایی بر آن حاکم است که به جذابیت این شهر افزوده است.شمامیتوانید دراین شهر بقایای تهاجم ترکیه راازطریق معماری جالبش درک کنیدو در فاصله کمی دورتر به دره زنان می رسید که بهترین شراب قرمز مجارستان رابا نام بیکاور یا خون گاو نر تولید می کند.

مکان های دیدنی این شهر زیبا قلعه ایگر،کلیسای جامع سنت جان رسول،برج جادویی،لیسیوم،سالن شهرستان،کوسوث داجوس اوتکا می باشد.

دریاچه بالاتون بزرگ ترین دریاچه در اروپای مرکزی است وبرای چندین دهه محبوب ترین مقصد برای تعطیلات بوده وشهرهای آبگرم و استراحتگاه های بسیاری در امتداد ساحل زیبای آن ظاهرشده اند.اگر شما به دنبال اوقات فراغتی لذت بخش هستید می توانید دریاچه بالاتون را در قلب اروپای مرکزی انتخاب کنید.

وقتی که به سواحل این دریاچه زیبا می رسید محو زیبایی بی نظیر آن می شوید وباصحنه هایی چون قایق بادبانی زیبا،قوهای زیبا،سواحل شنی طلایی،کوه ها وویرانه های قلعه های باستانی وباغ های سرسبز روبه رو می شوید.

چشمه های آب گرم ومعدنی متعددی دراینجا وجود دارد که سبب شده از اقصی نقاط جهان به اینجا بیایند تاسلامت خود دا بهبود بخشند.

کنار این دریاچه زیباشهرهای کوچکی وجود دارد که هرکدام ازآنها دارای جاذبه های منحصربه فردی است که می توانند تعطیلات خوبی را برای شما رقم بزنند.

یکی از این شهرها keszthelyاست که در لبه غربی دریاچه بالاتون قرار دارد ویکی از پرطرفدارترین نقاط توریستی است دراین شهر زیبا میتوانید درهنگام روز در سواحل کم عمق وزیباشناکنید یا آفتاب بگیرید واز تفریحات ساحلی لذت ببرید وشب ها از جنب وجوش شهر به وجد بیایید ودر سطح شهر چرخ بزنید واز موزه ها وساختمان های تاریخی وکاخfesteticsدیدن کنید.

سوپرون_jsktour.comسوپرون_jsktour.com

سوپرون(sopron)

سوپرون یکی ازمکان های مخفی جادویی در اروپااست که درغربی ترین قسمت مجارستان برروی تنگه ای از زمین که به اتریش می رود در نزدیکی دریاچه فرتو واقع شده است.این شهر که درزمان رومیان تاسیس شد درطول قرن های متمادی یک شهر اتریشی ومجارستانی بود اما درنهایت یک شهر مجارستانی شد وبه وفادارترین شهرلقب گرفت اگرچه این شهر که درجریان جنگ جهانی دوم ویران شد اما بسیاری ازساختمان های قرون وسطایی اش از آسیب در امان ماندند.سوپرون به علت اینکه به مرز اتریش نزدیک است دارای ارتباطات حمل ونقل عالی است وبرای یک سفر یک روزه برای افرادی که بین بوداپست یا دریاچه بالاتون و وین سفر می کنند محبوب است.از جمله جاذبه های سوپرون میدان اصلی باروک با خیابان های سنگ فرش شده خانه های قرون وسطایی جذابش وبرج دیده بان آتش وکوفته های مجارستانی وشراب عالی آن است.

رودخانه دانوب_jsktour.com

رودخانه دانوب  (danube river)

رودخانه زیبای دانوب از شمال به جنوب مجارستان می گذرد وباعبور از بوداپست شهر را به دونیم می کند.ازمحبوب ترین نقاط تفریحی وگردشگری که میتواتید آنجا این رودخانه زیبا را تماشا کنید خم دانوب است که رودخانه ازمیان کوه های جنگلی به شدت به سمت جنوب می آید وبه سمت بوداپست می پیچد.

مسیر دوچرخه سواری دانوب راهی محبوب برای مسافران برای دیدن رودخانه است که درمیان تپه های بین بوداپست و وین می پیچد.درتمام مسیر از آلمان تا بوداپست همراه با مناظر رودخانه که واقعا فوق العاده است از کنار قلعه رومی kelemantiaو روستاهای سنتی مجارستانیszigetmonostorعبور خواهید کرد.دانوب یکی از رودهای بزرگ جهان است واز۴پایتخت مدرن اروپایی (وین،اتریش،براتیسلاوا،اسلواکی،بوداپست،مجارستان،بلگراد،صربستان می گذرد)

یکی از بخش های جالب دانوب که می توانید از آن بازدید کنید مکانی است که در آن رودخانه منحنی نعل اسبی چشمگیری ایجاد می کند که به عنوان خم دانوب شناخته می شود.دهکده های کوچک تر متعددی یه جذابیت bend اضافه می شوند مناظر این شهرها ازمومیایی های ۳۰۰ساله گرفته تا قلعه های بلوف رودخانه،ویرانه های یک شهر روم باستان وحتی دهکده مزرعه ای که خانه ها هنوزسقف های کاهگلی دارند بسیار متفاوت است.

پارک ملی آگتلک_jsktour.comپارک ملی آگتلک_jsktour.comپارک ملی آگتلک_jsktour.comپارک ملی آگتلک_jsktour.comپارک ملی آگتلک_jsktour.comپارک ملی آگتلک_jsktour.comپارک ملی آگتلک_jsktour.com

پارک ملی آگتلک وغار بارادلا(the aggtelek national park and the baradla cave)

طولانی ترین غار مجارستان در منطقه ای معتدل غار بارادلا است به طول25کیلومتر است وجالب است بدانید که نزدیک به6 کیلومتر است آن در زیر اسلواکی وجود دارد که به آن دومیکا می گویند.طبق داده های زمین شناسی شروع شکل گیری سیستم غار را در حدود 2میلیون سال پیش نشان می دهد.

دراین غار ،آب نهرها حفره ها وغارها را حفر کرده وساییده ورسوب آهکی آب اشکال مختلفی ایجاد کرده که این اشکال الهام بخش تخیل کاشفانی بود که آنهارا کشف کردند ونام هایی بر آنها نهادند مانند سراژدها،ببر،زبان مادر شوهر،اتاق ستون دار یا تالار غول ها.

سیستم غار که در 236کیلومتری بوداپست قراردارد واز مرز مجارستان واسلواکی عبور می کند منطقه ای منحصر به فرد در شمال مجارستان است که از سال 1995در فهرست میراث جهانی یونسکو قرار دارد.

پارک ملی اگتلک بیش از 20000هکتار را در آگتلک کارست بخشی از گومورتورناکارست کشف شده است که ازاین تعداد 273 غار در منطقه گومورتورناکارست کشف شده است که ازاین تعداد 273غار در مجارستان ودرمحدوده پارک ملی اگتلک قرار دارند که مشهورترین آنها غارهای بارادلا_دومیکا هستند.

یافته های باستان شناسی در غار بارادلا ودیگر غارهای مجاور نشان دهنده این است که این غارها در دوران ماقبل تاریخ به عنوان پناهگاه مورد استفاده قرار می گرفتند.

هویز_jsktour.comهویز_jsktour.comهویز_jsktour.com

دریاچه هویز(LAKE HEVIZ)

دریاچه هویز در امتداد دامنه شمالی کوهKESZTHELYدر مرکز شهر هویز واقع شده واین دریاچه بزرگ ترین دریاچه حرارتی طبیعی فعال بیولوژیکی در جهان است ودمای آب این دریاچه به گونه ای است که در تمام طول سال شما می توانید در آن حمام کنید.

دمای آب در زمستان بین23تا25درجه سانتیگراد ودر تابستان بین 36تا38درجه سانتیگراد می باشد.این دریاچه قبلا توسط رومیان باستان استفاده می شد وبه لطف منبع آب فراوان ،آب این دریاچه 4.4هکتاری هر سه روز یکبار به طور کامل جایگزین می شود.

منحصر به فرد بودن دریاچه در ترکیب آب آن است که حاوی نمک های منیزیم،رادون،پتاسیم،کلسیم،کربنات هیدروژن،ید وبرخی عناصر ریز دیگر است .این دریاچه از ده چشمه زیر زمینی تغذیه می شود که هر سه روز یکبار آب آن را به طور کامل تجدید می کند وخلوص دائمی خود را حفظ می کند.

این دریاچه توسط هکتارها جنگل حفاظت شده احاطه شده واین باعث به وجود آمدن هوای پاک اطرافش شده است وبه همین علت افراد مبتلا به اختلالات عضلانی وعصبی وقلبی وعروقی برای درمان به استراحتگاه های هویز مراجعه می کنند به علت اینکه آب شفادهنده این دریاچه فرایند متابولیک را بهبود می بخشد اثرتسین دهنده وضد درد دارد واختلالات هورمونی را ترمیم می کند وباعث جوانسازی پوست نیز می گردد.

پچ_jsktour.comپچ_jsktour.comپچ_jsktour.com

شهر پچ(pecs)

شهرپچ با تاریخی طولانی وغنی که به قرن دوم بازمی گردد یکی از جالب ترین مکان ها برای بازدید در مجارستان است.دراینجا شما می توانید یکی از دیدنی ترین کلیساهای مجارستان ،مسجد سابق که به کلیسای کاتولیک تبدیل شده،یک کنسیه فوق العاده زیبا،گورستان باستانی که در فهرست یونسکوثبت شده یا ساختمان های زیبا وحیرت انگیز اطراف میدان اصلی را ببینید ولذت ببرید.

فضای حاکم دراین شهر زیبا بسیار شاد وسرزنده وپرجنب وجوش است و می تواند بهترین لحضات را برای شما به ارمغان بیاورد.

پچ پنجمین شهر بزرگ مجارستان است که در بخش جنوبی مجارستان ودر نزدیکی مرکز کرواسی قرار دارد .بوداپست پایتخت مجارستان حدود240کیلومتر با پچ فاصله دارد .

برخی از زیباترین ومهم ترین بناهای تاریخ پچ در میدان مرکزی szechenyiterقابل مشاهده است .دراینجا مسجد پاشا قاسم پیروز در قسمت شمالی میدان ودرست در مقابلش تالار زیبای شهر وکلیسای fate bene fratelliکه متعلق به نیمه اول قرن 18 است ویا خانه چشمگیر شهرستان پچ را خواهید دید .

درست در وسط این میدان مجسمه تثلیث مقدس وبنای یاد بود یانوش هونیادی که رهبر معروف مجارستان درقرن15 بود نیز وجود دارد.همچنین این میدان پرجنب وجوش ترین مکان در پچ است که در اطراف آن کافه ها ورستوران های بی شماری به چشک می خورد که همیشه مملو از جمعیت است.

آبگرم میسکولکتاپلکا_jsktour.comآبگرم میسکولکتاپلکا_jsktour.com

آبگرم میسکولکتاپلکا( thermal bath miskolctapolca)

آبگرم میسکولکتاپلکا واقع در غاری بر فراز چشمه های آب گرم زیرزمینی طبیعی است که دمای آب در آن به 30درجه سانتیگراد می رسد وآب وهوای خاص داخل غار قدرت شفابخشی دارد.

قطعا این یک تجربه عالی برای شما خواهد شد که بتوانید در طی هزاران سال در گذرگاه های زیرزمینی که به وسیله طبیعت شکل گرفته اند شنا کنید .کل این مجموعه مساحتی بالغ بر9کیلومتر مربع با6استخر شنااست  که منحصر به فرد بودن این استخر در چگالی خاص آب نهفته که به شما این امکان را می دهد که مدت زمان زیادی در آن شناکنید.

حمام های طبیعی Miskolcدر تمام طول سال به علت اقلیم  خاص غارها باز هستند ودمای آب آن ثابت می ماند.

قلعه کوه گلرت_jsktour.com

قلعه کوه گلرت(the citadel on mount gellert)

قلعه کوه گلرت که به عنوان میراث جهانی تحت حفاظت یونسکو است دراواسط قرن19ساخته شد وقطعا یکی از جالب ترین جاذبه های مجارستان است.تپه گلرت یک صخره دولومیت به ارتفاع 140متر است که برفراز رود دانوب در بوداپست قرار دارد .ارگ از زمان های گذشته تا کنون چندین هدف را انجام داده است این قلعه یک اردوگاه زندان ومکانی برای اسکان موقت بی خانمان ها ومحل یک باتری ضدهوایی واز دهه1960یک جاذبه گردشگری بوده است.

در طول جنگ جهانی دوم این ارگ دارای انبارها،بیمارستان وپادگان سربازان بود همچنین بنای این مکان دارای گذرگاه های مخفی زیادی است که بااستفاده از آن ها می توان به نقاط مختلف شهر رفت.امااکنون در پناهگاه سه طبقه می توانید مجسمه های مومیایی ونمایشگاهی از اسناد آرشیوی وعکس هایی از زمان های مختلف ببینید.

درحیاط این مکان می توانید تجهیزات نظامی مربوط به جنگ جهانی دوم را ببینید همچنین مجسمه ای 40متری که بنای یادبود آزادی ونماد پایتخت مجارستان است وپیکرزنی با شاخه ای نخل در دستانش می باشد یکی دیگر از جاذبه های این مکان است.

این کوه سرسبز وزیبا با ارتفاع 235متر منظره زیبایی از شهر و رودخانه دانوب ارائه می دهد که می توانید فوق العاده ترین عکس هارا دراین مکان به ثبت برسانید.

پارک ملی هورتوبگی_jsktour.comپارک ملی هورتوبگی_jsktour.comپارک ملی هورتوبگی_jsktour.com

پارک ملی هورتوبگی (hortobagy national park)

پارک ملی هورتوبگی به عنوان اولین پارک ملی مجارستان درسال1973 تاسیس شد ومیراث جهانی یونسکو این منطقه وسیع هزاران هکتاری را در فهرست خود در سال1993گنجاند .این بزرگ ترین منطقه حفاظت شده کشور وبزرگ ترین علفزار نیمه طبیعی اروپااست.دو مورد از جاذبه های این پارک یکی پل 9 طاقی است که در اواسط قرن 19 برای عبور از علفزارهای سیلابی ساخته شد ودیگری آسیاب بادیkareagاست که آنهم در قرن 19ساخته شده است.

شما می توانید با اتوبوس به پارک حیات وحش هورتوبگی بروید جایی که می توانید پلیکان،اسب های وحشی،گرگ وکرکس ،گربه های وحشی،آهو،روباه،موش خرما،عقاب های دم سفید،غاز ومرغ های بزرگ ببینید همچنین میتوانید در رودخانه هورتو بگی قایق سواری کنید ویا اینکه دوچرخه اجاره کنید ودر این دشت های سرسبز وزیبا دوچرخه سواری کنید.

چشم انداز پارک ملی هوتوبگی آثار دست نخورده وقابل مشاهده از اشکال سنتی استفاده از زمین را در طول چندین هزارسال حفظ می کند وتعامل هماهنگ بین مردم وطبیعت را نشان می دهد.

 

تیهانی_jsktour.comتیهانی_jsktour.comتیهانی_jsktour.comتیهانی_jsktour.com

تیهانی(tihany)

تیهانی شبه جزیره ای است در مجارستان که در ساحل شمالی دریاچه بالاتون واقع شده است .این منطقه فوق العاده زیبا دارای طبیعتی شگفت انگیز وزیبا وبناهای تاریخی حیرت انگیز است.

معروف ترین جاذبه شبه جزیره تیهانی صومعه باروک تیهانی است که در سال1055تاسیس شد که دو برج آن نمادهای شهر هستند.همچنین در تیهانی مزارع اسطوخودوس وجود دارد ومرکز پرورش اسطوخودوس است .کافیست یک لحضه به این مکان شگفت انگیز فکرکنید بوی آرامش بخش ومنظره ای که ایجاد می کند بی نظیر است.

قطعا دراین مکان میتوانید فوق العاده ترین عکس هارا بگیرید.

کچکمت_jsktour.comکچکمت_jsktour.comکچکمت_jsktour.com

کچکمت(Kecskemet)

کچکمت شهری در قلب مجارستان ومقر شهرستان باچ کشیکون است که درست مابین بوداپست وسگد ودر راه رودخانه بزرگ کشور یعنی دانوب وتیساست قرار دارد.این شهر زیبا مملو از تاکستان ها وباغ های میوه است همچنین ساختمان هایی با معماری بی نظیر ورنگارنگ وموزه های آن وباراک پلینکا وپارک های ملی ومزارع اسب ودشت های پوشیده از درختان سرسبزش چشم هر بیننده ای را به سمت خود جذب می کند ومی تواند بهترین لحضات را برای شما به ارمغان بیاورد.

سیوفوک_jsktour.comسیوفوک_jsktour.comسیوفوک_jsktour.comسیوفوک_jsktour.com

سیوفوک(siofok)

سیوفوک شهری در سوموگی مجارستان است وجاذبه های محبوب بسیاری از جمله برج آبی سیوفوک،اصطبل بلا وپارک حیوانات سیوفوک دارد که دیدن هر کدام از آنها ارزش بالایی دارد.

سیوفوک با سواحل زیبا ،محیط جذاب کنار دریاچه وشب های پرهیاهو یکی از محبوب ترین مقاصد برای یک تعطیلات عالی است .

استراحت در ساحل درکنار آب های آبی وزیبای دریاچه بالاتون یکی از لذت بخش ترین تجربه هاست وهمچنین بارها،رستوران ها وکلوپ های شبانه متعددی که در کنار ساحل وجود دارد می تواند اوقات خوشی برایتان به ارمغان بیاورد.

سنگرماهیگیر_jsktour.comسنگرماهیگیر_jsktour.com

سنگر ماهیگیر(fisherman’s bastion)

سنگر ماهیگیر مکانی زیبا وشگفت انگیز که به یاد ماهیگیرانی است که در گذشته از دانوب دفاع می کردند و درست در تپه قلعه در سمت بودا واقع شده ومشرف به دانوب ونقطه دیدبانی برای مناظر پرت است.این ساختمان به همراه ساختمان پارلمان مجارستان وخانه اپرای ملی به عنوان سه ساختمان تکان دهنده در مجارستان شناخته می شود.این ساختمان در سال1895ساخته شدوشش سال طول کشید تا تکمیل شود وساختمانی است دوطبقه به رنگ خاکستری سفید که چندین برج گرد در اطرافش وجود دارد در قلعه نیز چندین مجسمه برنزی اسب سواری از پادشاه مجارستان وجود دارد.

سنگر ماهیگیر دارای سکوهای تماشای برج های مرتفع زیادی است که میتوانید با بالارفتن از آنها مناظر بی نظیری از جمله دانوب،جزیره مارگارت،پل زنجیره ای،ساختمان پارلمان مجارستان وتپه آزادی را مشاهده کنید.

سنگرماهیگیر در شب نیزاز جذابیت منحصربه فردی برخوردار است وصحنه های رمانتیکی را رقم می زند که بی نظیر است.