همه چیز در مورد کوش آداسی

کوش آداسی که زمانی یک دهکده ماهیگیری کوچک بود اکنون تبدیل به یک شهر تفریحی ساحلی شیک شده است که مقصد اصلی کشتی های کروز است ومهم ترین جاذبه ی آن که هرساله تعداد زیادی بازدید کننده را به سمت خود جذب می کند شهر باستانی افسوس است.

کوش آداسی شهری است با خط ساحلی 25 کیلومتری که در دهه 1970 رشد کرده است . میتوانید با اتوبوس از کوش اداسی به استانبول و یا ازمیر سفر کنید.

این شهر با ساحل طولانی وزیبایش وبندر مملواز هتل ها ورستوران ها وکلاب های قدیمی وجدید مقصد بسیار مناسبی برای تعطیلات خانوادگی در کنار دریا وگشت وگذار است از جمله جاذبه هایش کاوش در قلعه بیزانسی در جزیره کبوتر ،قدم زدن در خیابان های سنگ فرش شده وزیبایش ،گذراندن یک روز عالی در پارک های آبی فوق العاده اش یا یک بازدید یک روزه از افسوس حیرت آور،است.

غذاهای دریایی ،امکانات تفریحی متنوع وزیاد ،فضایی زیبا وچشم نواز ،مراکز خرید متعدد ولوکس و.. ازجمله دلایلی است که در تمام طول سال گردشگران زیادی را به سوی خود جذب می کند

افسوس

یکی از دلیل های اصلی برای دیدن کوش آداسی افسوس است . افسوس زمانی دومین شهر بزرگ روم بوده است . با بازدید از افسوس در تاریخ سفر میکنید .افسوس منطقه ای است که از ازمیر و کوش آداسی به ان جا زاه دارد . اگر قصد بازدید از افسوس را بهتر است در کوش آداسی مستقر شوید زیرا تا فاصله افسوس تا کوش اداسی 14 کیلومتر و فاصله افسوس تا ازمیر 45 کیلومتر است .

بدروم یا کوش آداسی؟

شاید شما قصد بازدید از سواحل زیبا را داشته باشید و بین بدروم و کوش اداسی تردید داشته باشید ، ما پیشنهاد میکنیم که به بدروم سفر کنید .

مدت زمان اقامت در کوش آداسی

اگر نمیدانید که چند روز در کوش آداسی اقامت کنید باید بگوییم که 2 روز برای بازدید از مکان های دیدنی کوش اداسی کافی است و 3 تا 4 روز را برای استراحت در کوش آداسی اختصاص دهید .

آنتالیا یا کوش آداسی ؟

اگر بین رفتن به آنتالیا و کوش اداسی سردرگم هستید باید بگویم که آنتالیا بندری دارای هتل های زیاد است و اغلب اوقات پر جمعیت و شلوغ است . اما کوش آداسی محیطی کوچکتر و صمیمی تر است .

الزامات سفر به کوش آداسی

به شما پینهاد میکنیم که در کوش اداسی از آب معدنی استفاده کنید و برای خرید در کوش اداسی حتما لیر ترکیه را به همراه خود داشته باشید . برای سفر به کوش آداسی همراه داشتن پاسپورت الزامی است .

سواحل کوش آداسی

از نظر سواحل ،لانگ بیچ برای غواصی کردن بسیار محبوب وپرطرفدار است ،ساحل لیدیس برای موج سواری وساحل کوستار که کمترین شلوغی را در بین همه دارد برای فرار از جمعیت واستراحت بسیا رعالی وفوق العاده است .

مکان های دیدنی کوش آداسی

جزیره کبوتر:

گذررگاهی ۳۵۰متری که از بندر کوش آداسی به جزیره کبوتر منتهی میشود که از بقایای یک قلعه بیزانسی قرن۱۳تشکیل شده است .اینجا قطعا رمانتیک ترین مکان برای شما خواهد بود در این مکان که محبوب تمامی گردشگران است شما میتوانید در کنار ساحل قدم بزنید ،آفتاب بگیرید ،ریلکس کنید وبهترین لحضات عمرتان را تجربه کنید .Ladies beach

این ساحل که تنها دو کیلومتر با کوش آداسی فاصله دارد یکی از پربازدیدترین سواحل کوش آداسی است که با دارا بودن ورزش های آبی متعدد وجذاب ،کافه های متعددی که تمامی سلیقه ها را پوشش می دهد وجو سرزنده وشادی که همیشه در این مکان حکم فرما است تبدیل به پر طرفدارترین ساحل این شهر زیبا شده است .Ephesus

یکی از زیبا ترین شهرهای باستانی ،افسوس در ساحل ایونیا در ترکیه واقع شده است .افسوس که در قرن ماقبل از میلاد توسط استعمارگران یونانی آتیک وهمچنین یونانی های یونی ساخته شده است خانه برخی از شگفت انگیزترین بناهای تاریخی مانند کتابخانه سلسوس،معبد آرتمیس وغیره است .افسوس که در اثر زلزله درسال ۶۱۴پس از میلاد تاحدی ویران شده است اما هنوز هم سالانه هزاران گردشگر از سراردنیا راه به سمت خود جذب میکند.


پارک آبی آکوفانتزی

سرگرم کننده ترین مکان در کوش آداسی که تفریحات جذاب وهیجان انگیزی هم برای کودکان وهم برای بزرگسالان دارد .این پارک آبی بزرگ ومجهز که در selcuk واقع شده با وسیله های بازی هیجان انگیزش شمارا به اوج هیجان میرساند از جمله دیگر امکانات این پارک آبی خدمات اسپا هست .درست درهمین مکان هتل هایی وجود دارد که میتوانید در آنجا اقامت داشته باشید.


بازار کوش آداسی

در ظلمات شب تنها بازار بزرگ وزیبای کوش آداسی است که مانندی الماس می درخشد.حس وحال قدم زدن دراین بازار قدیمی،بزرگ،غرق نور وزیبا قطعا حس وحال فوق العاده خوبی را برای شما به ارمغان می آورد .این بازار جذاب برای کسانی که عاشق خرید کردن هستند بسیار مناسب است چون از لباس وزیر آلات تا فرش وسرامیک را در تمامی سلایق پوشش می دهد .


مسجد ایسابی

یکی ازچشمگیر ترین آثار معماری مسجد ایسابی است که در قرن ۱۴ساخته شده وتلفیق بی نظیری از سبک اسلامی ومعماری به سبک آناتولی است در سفرتان به کوش آداسی حتما از این مسجد زیبا دیدن کنید ولذت ببرید.


موزه کاملیک

یکی از جذاب ترین وفوق العاده ترین مکان ها برای بازدید در کوش آداسی ترکیه ،بزرگترین موزه راه آهن ترکیه با مدل های جالب متعددی است که به نمایش گذاشته شده .این موزه در سال ۱۹۹۷تاسیس شد ودر استان ازمیر ترکیه واقع شده است .


کلیسای سنت جان

این کلیسا در قرن ۱۴در محل دفن سنت جان ساخته شده است وبه شکل صلیب طراحی شده وبا شش گنبد پوشیده شده بود .طبق گفته ها سنت جان کسی بود که از مریم مقدس مادر حضرت عیسی در سال های اخر عمرش مراقبت می کرد .اگربه تاریخ علاقه مند هتسید حتما از این مکان زیبا دیدن کنید .حفاری در این مکان همچنان ادامه دارد ونمای کلی خوبی از ساختار قبلی کلیسا وجود دارد .

اگر به دنبال یک پیاده روی بسیار آرامش بخش ودیدن مناطق زیبای قلعه وبقایای کلیسای باقی مانده ومقبره سنت جان هستید واقعا ازاین مکان لذت خواهید برد


ثبت دیدگاه

کد امنیتی

نظرات کاربران