معرفی کشتی یونانی کیش

کشتی یونانی کیش ۵۴ سال است که در نزدیکی سواحل این جزیره به گل نشسته است. اما می‌توان گفت که این کشتی باربری یونانی اکنون یکی از مهم‌ترین جاهای دیدنی کیش محسوب می‌شود. در سال ۱۳۴۵ این کشتی ۱۳۶ متری در بازگشت به یونان به گل نشست و علی رغم تمامی تلاش‌ها برای نجات این کشتی موفق به انجام آن نشدند. اینجا همان جایی است که هر روز صدها نفر از گردشگران هنگام عصر در کنار ساحل جمع می‌شوند تا به تماشای غروب زیبای آفتاب در کنار این کشتی به گل نشسته بنشینند.

پیشینه کشتی یونانی کیش

کشتی یونانی کیش در سال 1322 توسط شرکت ویلیام هامیلتون  با وزن 7061 تن و طول 136 متر در کشور اسکاتلند بنا شده است.

در سال 1345 بومی ها در روستای باغو زمانی دیدند که یک کشتی بزرگ به گل نشسته بسیار تعجب کردند. کشتی یونانی که به ایران آمده و سفر کرده بود. در حال بازگشت به یونان در ساحل جزیره کیش به گل نشست.

پس از به گل نشستن این کشتی تلاش های زیادی به مدت 80 روز برای رهایی آن انجام شد. به دلیل اینکه این کشتی وزن زیادی داشت تلاش ها بی نتیجه ماند. در واقع بعد از 80 روز مسافران مجبور شدند کشتی یونانی را تخلیه کنند.

همچنین بار این کشتی نفت بود که به طور کامل تخلیه شد.

جاذبه ها و تفریحات کشتی یونانی

اگر از این کشتی زیبا دیدن کنید قادرخواهید بود که به عرشه کشتی بروید و غروب زیبای آفتاب را از آن جا تماشا کنید. علاوه بر آن می توانید از امکاناتی مانند آمفی تئاتر، رستوران های ایرانی و پارک ساحلی در آن جا بهره ببرید.