در میان تمام مکان‌های دیدنی بانکوک، کاخ بزرگ معروف‌ترین جاذبه‌ی این شهر به‌شمار می‌رود و نمی‌توان بدون دیدن این کاخ بانکوک را ترک کرد. در گذشته این کاخ محل سکونت شاه و همچنین محلی برای انجام امور دولت تایلند بوده است. بازدید از کاخ بزرگ به ساعت‌ها زمان نیاز دارد، چون این کاخ بیش از ۲۱۴ هزار متر مربع مساحت دارد. در بیرون کاخ مراقب کلاهبرداری‌های احتمالی باشید و وقتی که می‌خواهید وارد کاخ شوید فقط هزینه‌ی ورودی را بپردازید.

آنچه باید درباره کاخ بزرگ بانکوک بدانید

شلوغ ترین جاذبه شهر تایلند کاخ بزرگ است. که هر روزه گردشگران زیادی برای دیدن فرهنگ و تاریخ تایلند به بازدید این کاخ می روند. کاخ بزرگ بسیار شلوغ است که حتی گرمای هوا هم مانع دیدن گردشگران از این کاخ نمی شود و به گونه ایست که مساحت 21800 متر مربع برای این حجم از توریست کافی نیست.

کاخ بزرگ بانکوک زادگاه شهر بانکوک است. مهم ترین و بزرگ ترین تصویر از بودا در تایلند مجسمه زمردین است که داخل این کاخ بزرگ است.

راه های دسترسی به کاخ بزرگ بانکوک

یکی از بهترین انتخاب ها برای دسترسی به این کاخ بزرگ استفاده از تاکسی های ارزان رودخانه ای است. از این طریق می توانید رودخانه chao phraya را از نزدیک ببینید. این شیوه هیجان انگیز است و به ترافیک نمی خورید.

راه دیگر برای رسیدن به کاخ بزرگ رفتن به ایستگاه saphan taksin از طریق BTS SKYTRAIN است. بعد از آن باید علامت های اسکله قایق ها را دنبال کنید. تاکسی رودخانه بگیرید تا به اسکله THE CHANG برسید. همه جا با علامت گذاری مشخص شده است.

نکته مهم و کاربردی

قایق ها در اسکله ها متوقف نمی شوند و باید حتما آن ها را صدا کرد. به همین دلیل این سیستم رودخانه ای برای افرادی که برای بار اول به تایلند رفته اند کمی دلهره آور است. و کمی بی قانونی وجود دارد. باید مسافرین برای جلوگیری از تاخیر به سرعت سوار و پیاده شوند. ولی نگران نباشید در کاخ بزرگ بدلیل شلوغی زیاد به مسافرین فرصت کافی  داده می شود که پیاده شوند.