پارک ملت مشهد یکی از مهم‌ترین و بزرگ‌ترین پارک‌های مشهد محسوب می‌شود که در غرب این شهر واقع شده است. این بوستان قدیمی با بیش از ۳۵ هزار درخت‌ بلند، میزبان بسیار خوبی برای عزیزانی است که می‌خواهند لحظاتی دلنشین و لذت‌بخش را در کنار دوستان و خانواده سپری کنند.

دلیل محبوبیت پارک ملت

یکی از اصلی‌ترین دلایل محبوبیت پارک ملت، شهربازی بزرگ و مجهز آن می‌تواند باشد. این شهر بازی که اولین شهربازی مشهد نیز به حساب می‌آید، یکی از بلند‌ترین چرخ و فلک‌های خاورمیانه با ارتفاع ۸۵ متر را دارد. از سایر وسایل بازی مهیج این پارک می‌توان به ترن هوایی، آکروجت فضایی، اسکیت بورد، تاپ اسپین، تاپ گردان، سورتمه، کشتی دوقلو، گردباد و غیره اشاره کرد.

پیشینه پارک ملت مشهد

این پارک با ایده ی دو مهندس انگلیسی شروع شد و بعد از مدتی مهندسان ایرانی این پروژه را به دست گرفتند و پارک را به اتمام رساندند. سرانجام  این پارک در دوره محمدرضا پهلوی در سال 1343 تاسیس شد.

شهربازی پارک ملت مشهد

شهربازی پارک ملت یکی از هیجان انگیز ترین جاهای مشهد به شمار می رود. شهربازی در قسمت مرکزی تا قسمت شرقی پارک قرار دارد. اولین شهربازی مشهد بحساب می آید و تا امروز تغییرات زیادی کرده است. بزرگ ترین چرخ و فلک خاورمیانه در پارک ملت مشهد قرار دارد. این چرخ و فلک با 250 تن می تواند تا 80 متر بالا رود و 450 نفر را با خود ببرد.

بهترین وقت بازدید از پارک ملت مشهد

پارک ملت مشهد در هر فصل زیبایی های خاص خودش را دارد. درختان سرسبزی در بهار دارد. تابستان حوضچه های زیاد و سایه خنک دارد. پاییز برگ ها و رنگ های جذاب آنها بسیار زیباست.زمستان هم زمینی از برف پوشیده دارد.

بهترین زمان برای بازدید شاید فصل زیبای بهار باشد.