راهنمای دریافت ویزا دبی برای ایرانیان

دبی محبوب‌ترین و بزرگ‌ترین شهر امارات متحده عربی است که با پیشرفت چشم‌گیر خود امروزه از باشکوه‌ترین مقاصد گردشگری خاورمیانه به حساب می‌آید. آمارها نشان‌ می‌دهند که در سال ۲۰۱۹ پس از بانکوک، لندن و پاریس، دبی پربازدیدترین شهر دنیا بوده است. این شهر با توجه به فاصله نزدیکی که به ایران دارد و موقعیت جغرافیایی خاص خود، به یکی از اصلی‌ترین مقاصد سفر برای ایرانیان تبدیل شده است و سالانه میزبان شمار زیادی از گردشگران ایرانی می‌باشد. برای سفر به دبی اولین اقدامی که توسط مسافر باید صورت پذیرد، درخواست برای اخذ ویزای دبی است چرا که داشتن ویزای امارات اصلی‌ترین شرط ورود به این کشور می‌باشد. در این مقاله از مجله گردشگری فلای تودی با ما همراه باشید تا اطلاعات جامعی در رابطه با شرایط و مراحل دریافت ویزای دبی (امارات) در اختیارتان قرار دهیم.

شما میتوانید با شرکت در تور دبی آژانس جنوب شرق از جاذبه بینظیر دبی بازدید کنید .


شرایط اخذ ویزای دبی

خبر خوب این است که برای اخذ ویزای توریستی دبی نیاز به مراجعه‌ حضوری به سفارت این کشور نیست و پروسه دریافت آن کاملا آنلاین صورت می‌پذیرد. دقت فرمایید که درخواست ویزای توریستی امارات به صورت انفرادی مورد قبول واقع نمی‌شود لذا برای درخواست ویزا حتما باید از طریق کارگزاران معتبر ویزا، موسسات معتبر مهاجرتی و آژانس‌های مسافرتی اقدام نمایید. توجه نمایید که گذرنامه فرد متقاضی حداقل ۶ ماه باید اعتبار داشته باشد. شرایط اخذ ویزا برای دختران زیر ۱۸ سال به گونه‌ای است که نمی‌توانند به صورت انفرادی درخواست ویزای توریستی دبی نمایند. دختران بالای ۱۸ سال اگر مشکلی در زمینه اخذ پاسپورتشان نداشته باشند، بدون محدودیت می‌توانند اقدام به اخذ ویزا نمایند. یکی از قوانین عجیبی که دولت امارات چندی پیش در مورد مردان وضع کرده بود بدین صورت بود که این کشور از ورود مردان مجرد کمتر از ۵۰ سال و یا مردان متاهلی که بدون همسرشان قصد سفر به این کشور را داشتند جلوگیری می‌شد، اما خوشبختانه عمر این قانون کوتاه بود و بعد از مدتی لغو گردید. لذا در حال حاضر هیچ‌گونه محدودیتی برای درخواست اخذ ویزای دبی برای مردان وجود ندارد.

انواع ویزای توریستی دبی

 ویزای توریستی عادی: با دریافت این نوع ویزای دبی، گردشگران می‌توانند حداکثر ۱۴ روز در دبی اقامت داشته باشند. ویزای یک ماهه چندبار ورود: همان‌گونه که از اسم این ویزا مشخص است مسافران می‌تواند در طی یک ماه هرچندبار که می‌خواهند به دبی رفت و آمد داشته باشند. ویزای توریستی سه ماهه: با دریافت این ویزا گردشگران تا حداکثر ۹۰ روز می‌توانند در دبی اقامت داشته باشند. ویزای توریستی سه ماهه چندبار ورود: با دریافت این ویزا مسافران از یک الی ۹۰ روز می‌توانند در دبی اقامت داشته باشند و هرچند بار که بخواهند وارد یا خارج شوند. شایان ذکر است که ویزاهای ذکر شده به غیر از ویزای سه ماهه، با پرداخت هزینه مجدد قابل تمدید می‌باشد.

مدارک لازم جهت دریافت ویزای توریستی دبی

فرم درخواست ویزای امارات اسکن رنگی از شناسنامه و کارت ملی (هر دو طرف کارت) اسکن رنگی از گذرنامه یا پاسپورت عکس سه در چهار بیمه نامه مسافرتی بلیط رفت و برگشت هواپیما ارائه چک و ضمانت نامه بانکی (در صورت اقدام جهت ویزای انفرادی)

مدت زمان دریافت ویزای دبی

صدور ویزای دبی به دو صورت عادی و اضطراری صورت می‌پذیرد. مدت زمان لازم برای اخذ ویزای دبی به صورت عادی هفت روز کاری و برای ویزای اضطراری دو الی سه روز است. البته در این میان حتما باید تعطیلات رسمی کشور و همچنین تعطیلات سفارت را نیز در نظر گرفت.

ثبت دیدگاه

کد امنیتی

نظرات کاربران

'column' argument cannot be null. (Parameter 'column')