نیکوزیا

اگر اهل موزه رفتن هستید پایتخت قبرس یعنی: نیکوزیا یکی از جاهای دیدنی قبرس است که نباید بازدید از آن را قلم بیاندازید. در نیکوزیا بیش از 12 موزه وجود دارد که می‌توانید از آن‌ها دیدن کنید. از جمله موزه‌های معروف این شهر می‌توان به موزه قبرس، بیزانتین و موزه رصد خانه لدرا اشاره کرد.

علاوه‌بر موزه اگر به اشیای سنتی نیز علاقه دارید، وقتی در نیکوزیا اقامت می‌کنید سری به خیابان لدرا زده و اشیای سنتی مورد علاقه‌تان را با قیمتی نسبتا مناسب تهیه کنید.

تاریخچه نیکوزیا

نیکوزیا تاریخچه ای با ارزش و مناطق دیدنی بی نظیری دارد. این شهر در گذشته برای مدت زمانی دست ونیزی ها بوده است و آن ها برج هایی در آن جا بنا کرده اند که هنوز پابرجاست. منطقه تاریخی و کهن قبرس شمالی، همین منطقه است. ولی این شهر منطقه ای مدرن با جدیدترین امکانات گردشی و تفریحی دارد.

آب و هوای نیکوزیا

آب و هوای شهر نیگوزیا گرم است. و به افرادی که طرفدار آب و هوای گرم هستند تور قبرس به مقصد نیکوزیا توصیه می شود.

علت مسافرت گردشگران به نیکوزیا

در شهر نیکوزیا سفارت آمریکا قرار دارد و به همین دلیل ایرانیانی که قصد مصاحبه  در سفارت آمریکا داشته باشند، تور نیکوزیا در قبرس را انتخاب می کنند.

یکی از جاذبه های گردشگری پرطرفدار در شهر نیکوزیا، خیابان لدرا است. این خیابان یکی از معروفترین جاذبه های گردشگری  در محله ی قدیمی نیکوزیا قرار دارد. خیابان لدرا پر از فروشگاه ها، رستوران ها و کافه هاست و وسایل نقلیه اجازه تردد در این خیابان را ندارند.

اگر قصد مسافرت به نیکوزیا پایتخت قبرس شمالی را دارید می توانید با آژانس جنوب شرق آن را تجربه کنید.

ثبت دیدگاه

کد امنیتی

نظرات کاربران