مون بلان

تعداد کمی از مناظر روی زمین قابل مقایسه با منظره شگفت انگیز مون بلان، معروف ترین کوه آلپ فرانسه و بلندترین نقطه اروپا است.مون بلان اولین بار توسط ژاک بلمات و میشل گابریل پاکارد در سال 1786 صعود شد.در سایه قله باشکوه برف پوش مون بلان، Chamonix، دهکده کوهستانی توریستی مملو از رستوران ها، کافه ها، فروشگاه هاوهتل های شیک قرار دارد. Chamonix از زمان برگزاری بازی های المپیک زمستانی 1924 در اینجا یک پیست اسکی مشهور در جهان بوده است. چندین منطقه اسکی مختلف برای همه سطوح، از مبتدی تا اسکی بازان افراطی، ارائه می شود.

علاوه بر اسکی، شامونی یکی از بهترین مکان‌های فرانسه برای پیاده‌روی، صخره نوردی، پاراگلایدر، گلف و تنیس است. فقط برای تنفس در هوای تازه آلپ، غرق شدن در مناظر الهام بخش و گوش دادن به صدای جویبارهای تندرو، ارزش سفر را دارد.

برای تجربه جذابیت روستایی Chamonix، باید در یک کلبه دنج اقامت کنید و در رستوران های سنتی غذا بخورید. غذاهای اصیل منطقه ساووی دلچسب و لذیذ است. وعده های غذایی معمولی شامل سیب زمینی، پنیر و شیرینی می شود. غذاهای تخصصی مانند fondue و raclette پس از یک روز طولانی در دامنه ها یا پیاده روی در کوه ها دل شمارامیبرد.

ثبت دیدگاه

کد امنیتی

نظرات کاربران