موزه آینده دبی

در حال حاضر تلاش میشود تا افراد جوان را به موزه ها جذب کند موزه ها ساختمان هایی برای نگهداری و نمایش اشیا هستند

موزه آینده ی دبی

خیلی ها موزه آینده دبی را به عنوان زیباترین بنا جهان میشناسند . شاید جالب باشد که بدانید ساختن این بنا 6سال طول کشید و میلیون ها دلار هزینه ساخت آن شده است .این سازه منحصر به فرد است زیرا شبیه چشم انسان طراحی شده است و این چشم به آینده نگاه میکند .

ساختمان موزه آینده دبی گرد هست و حتی یک گوشه هم در آن نیست همچنین هیچ ستونی در ان نیست . موزه آینده دبی 7 طبقه دارد بدون گوشه و بدون ستون که به نوعی شاهکار مهندسی است .

چه چیزی در موزه آینده دبی قرار دارد ؟

موزه آینده دبی یک موزه زنده است و هرچیزی از حال تا آینده (نه گذشته) درون آن قرار دارد .شاید جالب باشد که بدانید آسانسور هم شبیه یک سفینه فضایی طراحی شده است و در آن احساس میکنید که در فضا قرار دارید .


در طبقه پنجم این ساختمان یک طراحی دقیق از ایستگاه فضایی است که ناسا آن را تایید کرده است . در این ایستگاه میتوانید منظومه شمسی را ببینید .اگر شما به داستان هایی علمی تخیلی در مورد فضا علاقه مند هستید و نمیتوانید به فضا سفر کنید بازدید از این مجموعه را به شما پیشنهاذ میکنیم .


در طبقه چهارم یک جنگل بارانی با 2400 گونه حیوانات . دیدن این حیوانات به یادمون میاره که در آینده باید مراقب حیوانات باشیم .


در طبقه دوم فضایی وجود داره برای ایده های جذاب . در این طبقه میتوانید پهپاد ها ی پرنده تا ماشین های خودران و سگ های رباتیک را ببینید . در طبقه پایین یک پارک علمی وجود داره که مباحث ریاضی و فیزیک را با آزامایش کردن به بچه ها یاد میده .


افرادی که ایده جذاب دارن میتوانند این جا بودجه دریافت کنند تا ایده های خود را پیاده سازی کنند


چه چیزی در اطراف موزه آینده دبی نوشته شده ؟

نمای ساختمان موزه اینده دبی دقیقا از 1024 قطعه تشکیل شده است .که نشان دهنده 1024 بایت و یک کیلو بایت است . و هر پنل پوشانده شده با نقل قول هایی به زبان عربی است. این بنا تنها بنایی پوشانده شده با یک زبان است .

به دستور حاکم دبی با خط عربی نوشته شده :

ما صدها سال زندگی نخواهیم کرد، اما می‌توانیم چیزی خلق کنیم که صدها سال دوام بیاورد

ثبت دیدگاه

کد امنیتی

نظرات کاربران