یکی از زیباترین مساجد، مسجد نصیرالملک شیراز است که قدمت آن به زمان قاجار برمی گردد.

شبستان های مسجد نصیرالملک شیراز

مسجد دارای دو شبستان شرقی و غربی است که هر دو شبستان برخلاف معمول به خاطر جهت‌گیری ساختمان قبله در امتداد محور قبله واقع شده‌اند. شبستان غربی پوشش آجری دارد و بیشتر روی آن کار شده و زیباتر است. طاق این شبستان روی ستون‌های سنگی با طرح مارپیچ است. این ستون‌ها در دو ردیف ۶تایی و به تعداد دوازده عدد به نیت دوازده امام قرار گرفته است. همچنین این شبستان هفت درگاه دارد که با هفت در چوبی و شیشه‌های رنگارنگ آن را به صحن مسجد مرتبط می‌کند. از این شبستان به‌عنوان شبستان زمستانه یاد می‌شود.

طاق مروارید مسجد نصیرالملک شیراز

ایوان شمالی و جنوبی در مسجد وجود دارد که شبیه هم نیستند. ایوان شمالی زیباتر از ایوان جنوبی است. سه نیم طاق در سه طرف ایوان شمالی وجود دارد و این ایوان از سمت چهارم به صحن میرسد. طاق مروارید، طاق میانی است که بلند است و به این نام معروف شده است.

زمان های بازید مسجد نصیرالملک شیراز

زمان های بازید از مسجد نصیر الملک شیراز در دو نیمه سال فرق می کند. می توانید در نیمه اول سال بین زمان های 8 تا 17 و در نیمه دوم سال بین 7 تا 16:30 از این مسجد بازدید کنید. امروزه این مسجد بیشتر بعنوان موزه استفاده می شود. به صورت انفرادی میتوان در این مسجد نماز خواند.

بهترین ساعت بازدید مسجد نصیرالملک شیراز

اگر می خواهید به تماشای بازی نور و رنگ بروید بهتر است بین ساعت 8 تا 10 از این مسجد بازدید کنید. بهترین عکس ها را میتوانید در این فاصله زمانی از شبستان این مسجد زیبا بگیرید.