مجموعه درخت سبز کیش

مجموعه درخت سبز کیش یکی از جاهای دیدنی کیش است که در بخش شمالی این جزیره و نواحی سرسبز دره پرتغالی‌ها قرار دارد. مجموعه درخت سبز اطراف قدیمی‌ترین درخت کیش ساخته شده که گفته می‌شود قدمت این درخت مربوط به ۶۰۰ سال پیش است. بسیاری این درخت را به فال نیک می‌گیرند و اعتقاد دارند که این درخت کهنسال برایشان خوش یمن است. این مجموعه با آلاچیق‌های زیبا، فضای همیشه سبز و گل‌های رنگارنگ، جذابیت بسیاری برای گردشگران دارد. علاوه بر این، مجموعه درخت سبز کیش در کنار دو جاذبه دیگر کیش به نام های شهر باستانی حریره و مخزن آب دوقلو واقع شده و با رفتن به این منطقه در حقیقت می‌توانید از سه جاذبه گردشگری کیش به صورت همزمان دیدن کنید.

موقعیت مکانی درخت سبز کیش

این مجموعه به شهر باستانی حریره خیلی نزدیک است و حدود چند دقیقه فاصله دارد. مجموعه درخت سبز در خیابان درخت سبز قرار دارد. برای رفتن به خیابان درخت سبز باید از میدان المپیک به سمت میدان حریره حرکت کنید.

درباره ی درخت سبز کیش

نام دیگر این درخت سبز، درخت لور است. و این درخت یک انجیر معابد بوده است. به دلیل ریشه بسیار عمیقی که این درخت دارد عمر آن بسیار طولانی شده است. بعضی ریشه و برگ های این درخت پس از کمی رشد کردن مثل چتری از درخت آئیزان می شوند و زیبایی ان را دو چندان می کنند. یکی از انواع پوشش گیاهی جزیره های خلیج فارس، انجیر معابد است. از این درخت علاوه بر کیش در چابهار، قشم و بندرعباس نیز وجود دارد.

بهترین آب و هوای درخت سبز کیش

بهترین آب و هوا برای حیات درخت سبز کیش منطقه گرمسیری و شرجی می باشد.

ثبت دیدگاه

کد امنیتی

نظرات کاربران