یکی از برجسته‌ترین جاذبه های شهر تفلیس مجسمه مادر گرجستان است که با نام کارتلیس ددا نیز شناخته می‌شود. این مجسمه که تقریبا از تمام نقاط شهر قابل مشاهده است، بر فراز تپه‌های سولولاکی قرار دارد. این مجسمه با ارتفاع ۲۰ متر بانویی گرجی با لباس محلی را به تصویر می‌کشد. در یک دست این مجسمه کاسه و در دست دیگر شمشیر قرار دارد. کاسه سمبلی از پذیرایی و مهمان‌نوازی و شمشیر نماد مبارزه با دشمنان محسوب می‌شود.

درباره مجسمه مادر گرجستان ( کارتلیس ددا )

مجسمه مادر گرجستان به عنوان نماد و سمبلی از شهر گرجستان به شمار میرود. این مجسمه از تمام نقاط شهر قابل دیدن است و بر روی تپه های سولولاکی قرار گرفته است. این مجسمه نقشی از یک زن را با لباس محلی گرجستان نشان میدهد.

نماد مجسمه مادر گرجستان

تندیس این مجسمه از جنس آلمینیوم است. نماد این مجسمه زنی را که در یک دستش شمشیر و در دست دیگرش کاسه ای به دست دارد، نشان می دهد که شمشیر برای دشمنان گرجستان و کاسه برای کسانی که با صلح وارد گرجستان میشوند است.

مهم ترین جاذبه گردشگری در تفلیس مجسمه مادر گرجستان است. این مجسمه توسط الگوجا آماشوکلی در مناسبت 1500 سالگی شهر تفلیس ساخته شده است.

چگونه میتوان مجسمه مادر گرجستان را از نزدیک دید؟

شما می توانید با سوار شدن تله کابین که یکی از تفریحات جذاب شهر تفلیس به حساب می آید نمای این مجسمه را از نزدیک ببینید. که برکت و لطافت را در کنار این مجسمه کاملا احساس می کنید.