تنها قلعه باقی‌مانده شهر تفلیس قلعه ناریکالا است که در نزدیکی حمام‌های گوگردی آبانتوبانی قرار دارد. جالب است بدانید این دژ آجری شاهکاری از دوره حکومت ایرانیان به شمار می‌رود و در قرن چهارم و به دست صفویان بنا شده است. بعدها در حیاط این مجموعه، کلیسای سنت نیکلاس ساخته شد که قدمت آن به قرن ۱۲ میلادی برمی‌گردد. در این کلیسا می‌توانید نقاشی و حکاکی‌هایی از تاریخ گرجستان را مشاهده کنید.

قلعه ناریکالا تفلیس

قلعه ناریکالا بر یکی از قدیمی ترین منطقه های گرجستان ساخته شده است. این قلعه روی تپه ای بین باغ گیاه شناسی و حمام های گوگرد قرار دارد. کلیسای سنت نیکولاس در حیاط این قلعه قرار دارد. تفلیس در گذشته جز ایران بوده است واین قلعه در زمان ساسانیان ساخته شده است.

معرفی قلعه ناریکالا

این قلعه در قرن چهارم توسط ایرانیان در دوره ساسانیان تاسیس شد. اگر شما ناریکالا را انتخاب کنید به قلعه ای سر میزنید که قدمتی حدود 1600 سال با معماری پارسی دارد.

قلعه ناریکالا در تفلیس به عنوان قلعه مادر شناخته می شود. این قلعه نماد دفاعی و باستانی کشور شناخته می شود.

بهترین زمان بازدید قلعه ناریکالا

این قلعه اقلیم مرطوب و نیمه گرمسیری دارد. در تفلیس تابستان ها بسیار گرم و زمستان های نسبتا گرمی دارد. در این شهر میزان بارندگی زیاد است. بدلیل اینکه آب و هوای این شهر معتدل است در چهار فصل میشود به این شهر سفر کرد.