خیلی ها که نام کرمان را میشنوند گمان میکنند یک استان بیابانی است اما زمانی که ازروستای خبر بافت بازدید میکنند می گویند این روستا و پارک ملی آن یکی از بی نظیر ترین جاهایی است که دیدیم .

باید بگویم که این روستا در نقطه پایانی رشته کوه زاگرس و در یک دره  است و یک رودخانه دائمی در ان جریان دارد . به دلیل اب فراوان باغداری در این روستا رایج است و زیبایی  باغ های گردو و انار و بادام و … همه را مسحور خود میکند .

آب و هوای خبر :

تابستان های روستای خبر خنک و در زمستان سرد میشود .افراد زیادی در فصل تابستان به این روستا سفر میکنند و بعضی ها تمام فصل تابستان در آن اقامت دارند .

پارک ملی خبر:

در سال 1354 به عنوان پناهگاه حیات وحش شناخته شد و در سال 1370 به عنوان منطقه گردشگری در سازمان یونسکو به ثبت رسید

جاذبه های روستای خبر :

غار شب پره :

غار شب پره روستای خبر این غار در شمال خبر و در دره شب پره قرار  گرفته است . طول این غار 70 متر و ارتفاع ان 15 متر است و قطر دهانه ان 30 متر است . هنگامی که وارد این غار میشوید سنگ های اهکی را مشاهده میکنید که دگرگون شده اند و به مرمر تبدیل شده اند . یکی از عجایب غار وجود چاهی در انتهای ان است که مشخص نیست به چه علت حفر شده است . باید بگویم خوشبختانه با یک ساعت پیاده روی در مسیر هموار به این غار میرسید به همین علت یالانه افرداد زیادی از غار شب پره بازدید میکنند . شاید هنگام بازدید از غار با دیدن  لکه های سیاه در دیواره غار متعجب شوید باید بگوییم که محلی ها به ان شیره کوه یا مومنایی می نامند و از ان برای درمان شکستگی استخان استفاده میشود .

سد شکرآب :

این سد در سال 1385 جهت کنترل سیلاب ها تاسیس شده است . حیوانات زیادی از اب جمع شده پشت سد استفاده میکنند حتی چند سالی است که پرندگان مهاجر این منطقه را در فصل زمستان انتخاب میکنند . در مورد موقعیت مکانی سد شکراب باید بگویم که در جنوب پارک ملی خبر قرار گرفته است .