راهنمای کامل نقشه گردشگری ترکیه

ترکیه دارای قدمتی هزاران ساله ،غذاهایی خوشمزه و سواحلی زیبا است که باعث میشود افراد مختلف را از تمام دنیا به این کشور بکشاند .با این حال مسافرانی که برای اولین بار به این کشور سفر میکنند ممکن است سوال هایی در ذهن خود داشته باشند که ما در این مقاله سعی داریم به برخی از این سوالات پاسخ دهیم و راهنمای کاملی را ارائه دهیم تا شما برای سفر خودتان برنامه ریزی کنید .

پایتخت ترکیه

در گذشته ترکیه را به عنوان امپراطوری عثمانی میشناختند و پایتخت آن استانبول (قسطنطنیه ) بود همینطور قبلاً توسط اروپایی ها به عنوان سرزمین ترک ها خوانده میشد . در سال 1923 این کشور به عنوان جمهوری ترکیه به رسمیت شناخته شد و پایتخت آن آنکارا قرار گرفت .

مناطق ترکیه

ترکیه با توجه به توپوگرافی، آب و هوا، موقعیت مکانی، گیاهان و جانوران، کشاورزی و برخی عوامل دیگر به هفت منطقه جغرافیایی تقسیم می شود. اینها هستند؛ آناتولی شرقی، آناتولی جنوب شرقی، آناتولی مرکزی، دریای سیاه، مرمره، مدیترانه و اژه.

همسایه های کشور ترکیه :

ترکیه که از شبه جزیره زیبای بالکان در جنوب شرقی اروپا تا آناتولی تاریخی در آسیای غربی امتداد دارد، از شمال شرقی با گرجستان و ارمنستان، از شرق با آذربایجان و ایران، از جنوب شرقی با عراق و سوریه، از شمال غربی با بلغارستان و یونان همسایه است.

ترکیه کشوری بین قاره ای :

3 درصد مساحت کشور ترکیه در اروپا و 97 درصد ان در قاره اسیا واقع شده است . ترکیه دارای خط ساحلی 8333 کیلومتری است و در این حط ساحلی شهر های توریستی مثل آنتالیا ، کوش آداسی ، مارماریس ،آلانیا ، بدروم و ... است .

آب و هوای ترکیه

ترکیه به دلیل خط ساحلی و کوهستانی بودن آب و هوای متنوعی را دارد در بعضی مناطق آب و هوای مدیترانه ای در بعضی مناطق کوهستانی و در آناتولی مرکزی آب و هوای بیابانی و زمستان های سرد را دارد .

گیاهان و جانوران

ترکیه سرشار از گونه های گیاهی و حیوانی است شاید جال باشد بدانید که تعداد گونه های جانوری در کل اروپا 60000 است و در ترکیه 80000 است .

دسترسی به اینترنت در ترکیه

برای گردشگران، دسترسی به اینترنت در ترکیه چیز مهمی نیست. وای فای رایگان تقریباً در همه جا وجود دارد. می توانید آن را در هتل که در آن اقامت خواهید داشت، در رستوران ها، بارها و کافه ها به صورت رایگان پیدا کنید. فرودگاه همچنین آن را به صورت رایگان ارائه می دهد و حتی در برخی از قطارها، اتوبوس های بین شهری و فرودگاه ها در دسترس است.

بیشتر ایرانی ها در کجای ترکیه زندگی میکنند ؟

ایرانیان زیادی به دلیل مشابهت آداب و رسوم ایرانی به ترکیه ای در ترکیه زندگی میکنند . ایرانیان به دلایلی مثل مهاجرت ، تحصیل و یا کار به کشور سفر کرده. و در شهر هایی مثل استانبول ، ازمیر ، فتحیه و ... زندگی میکنند .

راهنمای تور ترکیه

در همه شهر های ترکیه راهنمایان تور زیادی وجود دارند که میتوانید از قبل با آن ها هماهنگ کنید تا از سفر خود لذت ببرید و از زمان خود به صورت بهینه استفاده کنید .

بعضی از تور ها همراه پکیج خود تور لیدر دارند که شما را اهنمایی میکنند .

جهت رزرو تور ترکیه با شماره 09018373573-09018373564 تماس بگیرید .

جایگاه نقشه ترکیه نسبت به ایران

همانطور که در نقشه میبینید کشور ترکیه همسایه ایران است و در شمال غربی ایران قرار گرفته است .


ازمیر روی نقشه

شهر ازمیر یک شهر ساحلی بر روی نقشه است .کوش اداسی روی نقشه

شهر کوش آداسی یک شهر کوچک و بسیار دل انگیز است . اگر به دنبال تعطیلات آرام هستید میتوانید به این شهر کوچک سفر کنید .

آنتالیا روی نقشه

شهر آنتالیا یکی از پر طرفدارترین شهر های ترکیه است که دارای دو ساحل بزرگ لارا و بیچ است که دارای هتل های بزرگ و پارک های آبی فراوان است .


فصل مناسب سفر به ترکیه

در فصل بهار آب و هوا مطلوب است و دره ها سرسبز شما میتوانید در این فصل به ترکیه سفر کنید و از طبیعت و مناظر بکر دیدن کنید و لذت ببرید . در فصل پاییز زمان مناسبی برای بازدید از اثار باستانی و خرید در افر های ویژه مراکز خرید ترکیه است .

ثبت دیدگاه

کد امنیتی

نظرات کاربران