حمام های سولفور تفلیس

حمام های گوگردی معروف گرجستان در شهر قدیمی تفلیس جزو محبوب‌ترین جاذبه های توریستی این شهر محسوب می‌شوند. حمام های سولفور تفلیس که بین قرون ۱۷ تا ۱۹ میلادی ساخته شده‌اند دارای سبک شرقی کلاسیک هستند و آب آنها از منابع طبیعی همچون چشمه‌های آب گرم، تامین می‌شود.

حمام های سولفور تفلیس

در گذشته محبوبیت حمام های سولفور تفلیس به قدری زیاد بود که حدود ۶۰ حمام ساخته شد اما امروزه فقط تعداد ۱۵ حمام به جا مانده است. زیباترین حمام گوگردی، حمام حمام اوربلیانی (Orbeliani) است که به دلیل استفاده از کاشی‌های آبی رنگ به حمام آبی نیز شهرت دارد. یکی از امکانات برجسته این حمام‌ها، ماساژ سنتی است که بین گردشگران شهر تفلیس طرفداران بسیاری دارد.

درباره ی حمام های سولفور تفلیس

همان طور که می دانید چشمه های آب گرم طبیعی، آب این حمام ها را تامین می کند. در نتیجه گردشگران نه تنها برای تفریح بلکه برای درمان دردهای مفاصلی خود و رماتیسم به آن جا می روند.

سقف گنبدی شکل حمام های سولفور که بخش مرکزی شان شیشه است باعث می شود به فضای داخلی حمام نور کافی برسد. همچنین این ویژیگی این حمام ها آنها را متمایز کرده و از دور هم قابل تشخیص هستند.

بهترین زمان استفاده حمام های سولفور

فصل زمستان بهترین زمان برای استفاده از این حمام هاست. رفتن به فضای گرم و پر از آرامش در هوای سرد فضای این حمام ها را بسیار آرام بخش کرده است.

ثبت دیدگاه

کد امنیتی

نظرات کاربران