معماری تئاتر گابریادزه تفلیس

یکی از معروف‌ترین جاذبه‌های توریستی تفلیس تئاتر گابریادزه است که با معماری عجیب و منحصربه‌فرد در کنار برج ساعت قرار دارد. در این تئاتر هر روزه می‌توانید شاهد نمایش‌های جذاب عروسک‌ها با لباس پریان باشید. معماری عجیب و غریب این ساختمان در کنار عروسک‌های خاص و متفاوت برای اجرای تئاترهای عروسکی که در ساختمان به نمایش گذاشته شده‌اند، نظر هر کسی را به خود جلب می‌کند. حال و هوای این ساختمان و نمایش‌هایش به گونه‌ای است که برخی از آن با عنوان «نمایی از بهشت در ساختمانی عجیب» یاد می‌کنند.

درباره ی تئاتر گابریادزه تفلیس

سان تئاتر در کوچه پس کوچه های محله ای قدیمی در تفلیس روبه روی رودخانه کورا قرار گرفته است. از نظر وسعت این ساختمان عجیب زیاد وسیع نیست ولی شهرتی جهانی دارد. در گذشته این مکان فضایی خالی بود ولی با وجود این سالن تئاتر در دنیا پرآوازه شد.

نحوه دسترسی به تئاتر گابریادزه تفلیس

برای بازدید از این سالن تئاتر گابریادزه تفلیس باید به بخش قدیمی تفلیس بروید و بعد با تاکسی یا مترو به نزدیکی تئاتر بروید. برای تماشاگران یک مسیر ویژه در نظر گرفته شده است تا با کمی پیاده روی به تئاتر برسند.

هر روز در فضای این سالن یک نمایش خیمه شب بازی اجرا می شود. و باورود به ساختمان انگار به جهانی دیگر و دنیای جادویی وارد شدید.

Rezo Gabriadze

Rezo Gabriadze یکی از هنرمندان برجسته تفلیس است که این سالن تئاتر توسط او تاسیس شده است. همچنین در سال 2012 برج ساعت بلند در ساختمان ساخته و تکمیل شده است که جلوه زیادی به آن بخشیده است. نکته جالب این است که روز در یک زمان معینی دریچه کوچک برج ساعت باز می شود و یک نمایش عروسکی نمایش داده می شود.

Rezo Gabriadze ساختمان را به گونه ای طراحی کرد که امکان اجراهای معروف نمایش نامه ای در آن باشد.