سفر به کرمان

کرمان یکی از کلان شهر های ایران است با توجه به موقعیت جغرافیایی که دارد در کمال تعجب هم دارای جنگل و هم آبشار و کوه و پارک ملی و هزاران جاذبه طبیعی خوش آب و هوا در کنار کویر لوت است که گرم ترین جای جهان است .

اگر هنوز به کرمان سفر نکرده اید باید بگم که این شهر دارای مناطق دیدنی بسیار زیباست که هر بیننده ای را مجذوب خود می کند این مناطق شامل باغ موزه سنگی سیرجان است که در سیرجان هست برخلاف باغ های دیگر میوه های سنگی دارد !!!!

یکی از مکان های دیدنی دیگر که به موزه سنگ کرمان نیز شهرت دارد گنبد جبلیه است .پیشنهاد میکنم زمانی که از گنبد جبلیه بازدید میکنید محیط های اطراف آن را هم ببینید .

میدان گنجعلیخان مجموعه ای از موزه و بازار کرمان است که بازار مسگر ها نیز در همین مکان قرار دارند .

دو بنای خشتی بزرگ جهان در کرمان قرار دارند اولین آن ها ارگ بم و دومین آن ارگ راین هست که با دیدن ان ها به این فکر فرو می رویم که چگونه گذشتگان ما چنین بناهایی را ساخته اند .

شاید جالب باشد که بدانید بزرگترین خانه خشتی گلی جهان در شهر رفسنجان استان کرمان قرار دارد که به خانه ی حاج آقا علی معروف است و برگترین دهانه غار آذرین ایران غار ایوب  شهربابک کرمان است .

همانطور که گفتیم استان کرمان دارای مکان های طبیعی فوق العاده است که یکی از ان ها روستای هنزاء می باشد که به بهشت جنوب شرق هم معروف است . در این روستا دره گلوگازر است که سفر به آن را به شما پیشنهاد میکنیم .

و بسیاری از مکان های دیدنی دیگر مثل باغ شاهزاده و  مقبره شاه نعمت الله ولی در ماهان ،کلوت های شهداد و باغ فتح آباد ….

بلیط هواپیما کرمان