بلیط هواپیما رم

رم پایتخت ایتالیا یک شهر تاریخی است که میتوانید با تهیه بلیط تهران - رم از این شهر بازدید کنید  . در گذشته پادشاهان زیادی در این شهر بوده اند . رم مملو از مکان های تاریخی و فرهنگی است که میتوان از هرکدام به نیکی یاد کرد . یکی از جاذبه های تاریخی رم کلوسئوم است .کلوسئم نوعی امفی تئاتر بوده است چیزی بالغ بر هشتاد هزار تماشاگر را در خود جای میداده است و محل برگزاری مسابقات و جنگ های گلادیاتوری بوده است شما میتوانید به صورت تک نفره از این مکان بازدید کنید و یا با راهنما بازدید کنید و از تاریخ غم انگیز آن مطلع شوید. ا ز دیگر مکان های دیدنی  میتوان به پانتئون ، کلیسای جامعه سنت جان لاترا نام برد که بازدید از آن ها در تاریخ غرق میشوید .بر اساس یک داستان هر کس که در فواره تروی روم سکه پرتاب کند دوباره به آن جا برمیگردد .رم در گذشته ها مقر معنوی و فیزیکی کلیسای کاتولیک روم هم بوده است.

زمانی رم پایتخت یک جمهوری باستانی بود که ارتش و سیاست آن دنیای غرب را تعریف میکرد و بیش از هزار سال روم سر نوشت تمام اروپا را در دست داشت اما پس از مدتی به نابودی رفت اما هنوز به عنوان یک قدرت جهانی در گذشته در یاد ها باقی مانده است . شهر رم در نزدیکی دریای تیرنی واقع شده است .

غذا ها در رم

پاستا پیتزا ژلاتو و پروسکوکو از غذاهای محبوب  در روم هستند . شما میتوانید بعد از گشت و گذار در شهر خود را به یک ناهار لذیذ در میدان پیاژه مهمان کنید .

رومی ها غذا های متنوعی دارند که در تمام دنیا معروف هستند این غذا ها ساده و با مواد تازه درست میشوند . شما میتوانید مانند مردم محلی از  اغذیه فروشی ها کافه ها شیرینی فروشی ها و رستوران های روم دیدن کنید و تجربه ای لذیذ را برای خود رقم بزنید .

به شما پیشنهاد میکنیم supli را حتما امتحان کنید ، یک توپ برنج سرخ شده مخلوط پنیر راگو و موزارلا است . میتوانید برای ناهار به محله ای در شمال واتیکان بروید و پیتزای مخصوصو و معروف را بخورید .

حمل و نقل در رم:

خدمات تاکسی در سر تاسر شهر در دسترس هستند و شما  را به هر نقطه از شهر بخواهید میرساند .فرودگاه ciampino دومین فرودگاه بزرگ 2 رم است و تنها 12 کیلومتر با مرکز شهر فاصله دارد و مسافران میتوانند با قطار یا اتوبوس از فرودگاه به مرکز شهر بروند .

ایستگاه قطار ترمینی بزرگترین و شلوغ ترین ایستگاه ایتالیا است و دومین ایستگاه قرار در اروپا است . این ایستگاه به تمام شهر های بزرگ ایتالیا متصل است.

شما میتوانید با قدم زدن در مرکز شهر رم یکی از زیباترین ساختمان های نمادین جهان و عظمت شهر رم را ببینید .

آب و هوای رم

در تابستان روز های روم گرم و خشک است با دمای بالای 24 درجه سانتیگراد است  .سالانه در شهر رم 750 میلی لیتر بارندگی دارد . بهار و پاییز بارانی ترین فصل ها هستند . شما میتوانید با تهیه بلیط تهران رم و برعکس از سایت اسان تیک سفری لذت بخش را برای خود بسازید .

بهترین زمان سفر به رم

بهترین زمان سفر به رم در فصل بهار و پاییز است . بهار از اواخر مارس تا می ادامه دارد . پاییز بین سپتامبر و اواسط نوامبر است . پیشنهاد میکنیم در تابستان از سفر به روم خودداری کنید زیرا در شهر هوا بسیار گرم است . اگر با سرمامشکلی ندارید میتوانید در زمستان بین دسامبر و فوریه از رم دیدن کنید .

اگر به خرید علاقه مند هستید بهترین زمان برای بازدید رم ماه جولای است .

ثبت دیدگاه

کد امنیتی

نظرات کاربران