مطالب پیشنهادی

اخبار

مقررات جدید سفر هوایی به ایران

مقام مسئول شهر فرودگاهی امام (ره) از تغییر قوانین ورود مسافران هوایی به کشور خبر داد و گفت: مسافران باید هم تست PCR داشته و هم واکسن کرونا تزریق کرده باشند.
سید محمد رضا سیف مدیرکل ایمنی و تضمین کیفیت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) اظهارکرد:  بر اساس جدیدترین مصوبه ستاد ملی کرونا همه مسافران ورودی به ایران (ایرانی و غیرایرانی بالای 12 سال) باید دارای کارت تزریق واکسن کرونا باشند.

وی با بیان این‌که از تزریق دوز دوم واکسن باید 14 روز گذشته باشد، افزود: همچنین مسافران باید دارای تست 72 ساعته باشند. بنابراین تزریق واکسن و تست PCR برای ورود به ایران الزامی است.

وی افزود: در یک برهه‌ای از زمان (تعطیلات نوروزی) برای تسهیل ورود مسافران به ایران بخشنامه‌ای صادر شد مبنی بر این‌که مسافران می‌توانند با تست PCR یا تزریق واکسن وارد کشور شوند.

وی تاکید کرد:‌ بر اساس جدیدترین قوانین داشتن تست پی سی آر 72 ساعته و تزریق واکسن کرونا برای ورود به ایران الزامی است. تنها برای ورود مسافران عراقی به ایران به دلیل تردد بالا بین دو کشور، مسافران هم می‌توانند با تزریق واکسن و هم تست PCR، هفتاد و دو ساعته به ایران وارد شوند.

25 اردیبهشت روز بزرگداشت فردوسی

فردوسی در طول زندگی‌اش اثری بی‌مانند را از خود بر جای گذاشت؛ شاهنامه اثری حماسی و منظوم مشتمل بر ۶۰۰۰۰ بیت است که امروز برای ما ارزش بسیاری دارد. این اثر، داستان‌هایی را از آغاز تا حمله اعراب به ایران در بردارد و روزگار را در زمان چهار دودمان پادشاهی شامل پیشدادیان، کیانیان، اشکانیان و ساسانیان به تصویر می‌کشد.

حج تمتع سال 1401

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت بیان کردند ، 45 درصد از زائران ایرانی سهمیه دارند و شرایط سنی زیر 60 سال مجاز است( و برای افراد بالای 70 سال تا 75 سال نداشتن بیماری زمینه ای است) و همچنین  اولین پرواز به سمت عربستان 23 خردادماه و آخرین پرواز نیز 7 مردادماه از عربستان به سمت ایران صورت می‌گیرد.

عید فطر بیشترین سفر ها به کجا بود ؟

به گفته  سردار سید کمال هادیانفر سفر های عید فطر امسال نسبت به سال گذشته 53 درصد افزایش یافته است .به‌گفته وی، شهرهای زیارتی همچون قم و استان خراسان رضوی همچنین شهرهای شمالی و استان‌های مازندران و گیلان بیشترین مقصد مسافران در عید فطر امسال بود.

میدونین چرا به سنگاپور نیویورک آسیا میگن؟

۱. چون این کشور نمونه باز یک کشور موفق در سازگاری با محیط زیسته و این سازگاری رو در معماری، جاذبه ها و فرودگاهش میشه دید
۲. سنگاپور کمترین آمار فساد رو در بین کشورهای آسیایی داره و رتبه‌ی آن در آمار جهانی، سومه! بعد از دانمارک و نیوزیلند!
۳. فرودگاه چانگی سنگاپور سالیان ساله که عنوان زیباترین و لوکس ترین فرودگاه دنیا رو یدک میکشه
۴. فرودگاه چانگی اولین فرودگاه جهانه که یک باغ پروانه را در خودش جای داده
۵. خیابان های سنگاپور جزء تمیزترین خیابان ها هستن و سنگاپوری ها به تمیزی محیط و خیابون هاشن خیلی اهمیت میدن
۶. بزرگترین باغ ارکیده ی استوایی دنیا در باغ های گیاهشناسی سنگاپور قرار داره
۷. پاسپورت سنگاپور هم معمولا جز بهترین هاست