جنوب شرق
آسان کرمان را بگردیم؟ بخش دوم: اقامت در کرمان

شهر کرمان مراکز اقامتی متنوعی با دامنه قیمتهای گوناگون دارد و شما می‌توانید از مسافرخانه‌های ارزان قیمت تا متلها و هتل‌های چند ستاره را برای اقامت انتخاب کنید. بیشتر مسافرخانه‌ها و مهمان‌پذیرهای کرمان در خیابانهای منتهی به بازار کرمان و بافت تاریخی آن قرار دارند. البته در نزدیکی میدان مرکزی شهر هم می‌توان مهمان‌سرا و هتلهایی را پیدا کرد. از مهمترین هتلهای شهر کرمان می‌توان به این گزینه‌ها اشاره کرد:
 
هتل پارس

این هتل ۵ ستاره در بلوار جمهوری، چهارراه فرهنگیان شهر کرمان واقع گردیده است. در واقع هتل پارس، معروفترین و تقریبا گرانترین هتل شهر و استان کرمان است. که البته در ازای هزینه بالا، امکانات مناسبی را هم در اختیار مهمانانش قرار می‌دهد.

فاصله تا فرودگاه ۱۰ دقیقه با ماشین (۶.۹ کیلومتر)
فاصله تا ایستگاه راه اهن ۸ دقیقه با ماشین (۵.۵ کیلومتر)
فاصله تا پایانه مسافربری ۸ دقیقه با ماشین (۵.۲ کیلومتر)

شماره تماس:
 
هتل (مهمانسرا) جهانگردی

 این هتل زیبا بیشتر به یک خانه باغ مجلل شبیه بوده و ورودی آن در میان هتلهای استان بی نظیر است. هتل جهانگردی کرمان در بولوار جمهوری اسلامی، چهارراه شفا واقع شده است. بازسازی این هتل طی سالهای گذشته و همچنین کیفیت بالای اتاقها و رستوران توانسته به خوبی رضایت مشتریان را از این هتل ۴ ستاره فراهم آورد.
 

فاصله تا فرودگاه ۱۱ دقیقه با ماشین (۷.۸ کیلومتر)
فاصله تا ایستگاه راه اهن ۱۱ دقیقه با ماشین (۷ کیلومتر)
فاصله تا پایانه مسافربری ۱۲ دقیقه با ماشین (۴.۹ کیلومتر)

شماره تماس:
    
 هتل گواشیر

یکی از هتلهای قدیمی کرمان است که در مسیر بزرگراه امام شهر کرمان واقع شده و دسترسی آسان به مرکز شهر، ترمینال اتوبوس‌رانی و ایستگاه قطار را فراهم می‌آورد. اگرچه قیمتهای آن مناسب و به صرفه هستند، اما باید برای مشاهده ساختمانی با تجهیزات هتلی قدیمی آمادگی داشته باشید.  البته این هتل ۴ طبقه در سال ۱۳۹۴ بازسازی شد که بیشتر در بخش‌های زیرساختی هزینه‌ها انجام شدند.
 
 فاصله تا فرودگاه : ۲۰ دقیقه با ماشین
فاصله تا ایستگاه راه‌آهن ۷ دقیقه با ماشین
فاصله تا پایانه مسافربری ۵ دقیقه با ماشین

شماره تماس:
 
هتل اخوان
این هتل ۳ ستاره زیبا و کوچک در بلوار شهید صدوقی (جاده‌ تهران) نزدیک میدان آزادی قرار دارد. یکی از مسائلی که این هتل را به گزینه‌ای جذاب برای اقامت تبدیل می‌کند، نزدیکی آن به میدان مرکزی شهر است. فاصله این هتل تا میدان آزادی کمتر از ۲۰۰ متر است. این هتل در سال ۱۳۶۳ تاسیس و در سال ۱۳۸۵ مورد بازسازی کلی قرار گرفت.
 
فاصله تا فرودگاه ۱۴ دقیقه با ماشین (۹.۴ کیلومتر)
فاصله تا ایستگاه راه اهن ۱۲ دقیقه با ماشین (۷.۵ کیلومتر)
فاصله تا پایانه مسافربری ۹ دقیقه با ماشین (۵.۵ کیلومتر)

 شماره تماس:
 
هتل امین
این هتل کوچک و جمع‌وجور در خیابان شهید چمران (سه راه شمال جنوبی) شهر کرمان واقع شده است. این هتل دو ستاره را باید بیشتر یک متل یا مهمان‌پذیر دانست. با توجه به نزدیکی این هتل به بخش تاریخی اصلی شهر، برای کسانی که می‌خواهند بازار و دیگر اماکن تاریخی کرمان را بگردند، انتخاب مناسبی خواهد بود.
 
فاصله تا فرودگاه ۴۵ دقیقه با ماشین
فاصله تا ایستگاه راه‌آهن ۳۰ دقیقه با ماشین
فاصله تا پایانه مسافربری ۲۰ دقیقه با ماشین
 
شماره تماس:
 
هتل کرمان

در سالهای گذشته که این هتل دقیقا در ورودی بلوار ترمینال شهر کرمان واقع شده بود، همیشه انتخاب اول افرادی بود که با اتوبوس به این شهر سفر می‌کنند. اما این روزها با جابجایی ترمینال مسافربری کرمان، از شلوغی این هتل هم کاسته شده است. اما هنوز هم کسانی که به دنبال هتلی ارزان و با کیفیت به همراه برخورد خوب کارکنان هستند، به سراغ هتل کرمان می‌آیند.

فاصله تا فرودگاه : ۳۰ دقیقه با ماشین
فاصله تا ایستگاه راه‌آهن ۱۵ دقیقه با ماشین
فاصله تا پایانه مسافربری ۹ دقیقه با ماشین

شماره تماس: