جنوب شرق
آسان کرمان را بگردیم؟ بخش نخست: سفر به کرمان

چه شما ساکن شهر و استان کرمان باشید یا در هر یک از شهرهای زیبای کشورمان زندگی کنید، حتما همیشه نام کرمان به اشکال مختلف به گوش‌تان خورده است. اگر اهل سفر باشید که بدون شک همیشه وسوسه سفر به بزرگترین استان کشور ذهن‌تان را قلقلک داده و دائما زیر گوش تان زمزمه می‌کند. اما شاید تا کنون به دلایل گوناگون به شکل جدی به این مساله فکر نکرده‌اید.

اما وقتی یک دفتر خدمات مسافرتی و آژانس معتبر و قدرتمند در کرمان پیشنهاداتی برای سفر جذاب، کوتاه، مفید و ارزان برای سفر به این شهر برای‌تان داشته باشد، احتمالا نمی‌توانید آن را رد کند. به خصوص اینکه با پروازهای چارتر ارزان قیمت هم می‌توانید سفرتان را دوچندان مقرون به صرفه کنید.

اگر هم اهل کرمان هستید و فکر می‌کنید این شهر را می شناسید،  بدون شک پیشنهاداتی در ادامه این مقالات برای‌تان خواهیم داشت که تا کنون آنها را ندیده‌اید.

پس اجازه دهید در راهنمایی گام به گام جلو برویم و بگوییم چگونه به کرمان بیایید، کجاها را بگردید، برای اسکان چه کنید و چه جاهایی را حتما ببینید.

کرمان کجاست؟
شهر کرمان یکی از کلان‌شهرهای ایران و مرکز استان کرمان است. پهناورترین استان ایران (کرمان) درجنوب شرقی ایران واقع است. این استان بین استان‌های یزد، خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان، هرمزگان و فارسقرار گرفته است. کرمان جاذبه‌های تاریخی فراوانی دارد و به همین دلیل جزو ۵ شهر تاریخی ایران است.

آسان به کرمان سفر کنیم
برای سفر به کرمان می‌توانید از اتوبوس، قطار، هواپیما و اتومبیل شخصی بهره ببرید. این شهر که در بخش شرقی ناحیه مرکزی ایران واقع شده تقریبا از همه جهات در دسترس است. 

ورودی‌های شهر کرمان برای رانندگان از این قرار هستند:
 غربی: بزرگراه آیت الله هاشمی رفسنجانی (جاده تهران) که مسافرین سیرجان، رفسنجان، یزد، اصفهان، شیراز، بندرعباس و برخی شهرهای دیگر معمولا از این مسیر وارد شهر می‌شوند. این مسیر اصلی ورودی شهر محسوب می‌شود.

 شرقی: میدان بیرم آباد (میدان سرآسیاب) معمولا مسافرین جنوب شرق کشور از این مسیر وارد شهر کرمان می‌شوند. ساکنان ماهان، راین، جیرفت، بم، زاهدان، ایرانشهر، چابهار، کهنوج و البته گاهی بندرعباس معمولا این مسیر را انتخاب می‌کنند.
 
 جنوبی: جاده جوپار این مسیر ورودی چندانی ندارد و تنها ساکنین جوپار و روستاهای وابسته و همچنین برخی مسافرین شهر بافت و نگار این مسیر را برای ورود به شهر انتخاب می‌کنند.
 
 بزرگراه گردشگری هفت باغ علوی: این مسیر به هفت باغ شهرت دارد و به شکل موازی با مسیر شرقی (میدان سرآسیاب) امتداد یافته است.
 
 شمالی: جاده زرند مسافرین از سمت زرند، راور، کوهبنان، بافق و مشهد معمولا این مسیر را برای ورود بر می‌گزینند.
 
 
 فرودگاه بین المللی کرمان

 پروازهای داخلی این فرودگاه به صورت رفت و برگشت به شهرهای، مشهد، کیش، شیراز، اصفهان، اهواز، قشم، تبریز  و بندرعباس انجام می‌شوند.  این فرودگاه روزانه ۳ تا ۵ پرواز به تهران دارد. مسیر مشهد هم تقریبا هر روزه پرواز دارد. اما پرواز شهرهای دیگر به صورت هفتگی یا بازه‌های زمانی مشابه صورت می‌گیرد. 
 
ایستگاه قطار

 هر روزه دو قطار از تهران به کرمان و بالعکس در تردد هستند و در مسیر خود از محمدیه، کاشان، بادرود، اردکان، یزد، بافق و زرند می‌گذرند. همچنین مسیر دیگر حرکت قطار کرمان به مقصد بم و زاهدان است. علاوه بر این هر روزه می‌توانید با قطار از مشهد به کرمان آمده و باز گردید. این مسیر از شهرهای کاشمر، تربت حیدریه، طبس،  بافق و زرند می‌گذرد. مسیر دیگر حرکت قطار کرمان به مقصد اصفهان است که به صورت یک روز در میان انجام می‌گیرد. 
 ان
 پایانه اتوبوس آدینه کریمان

 اگر به دنبال سفر نسبتا کم هزینه‌ای هستید و پروازهای چارتر ارزان قیمت کرمان انتخاب شما نیستند، علاوه بر اتومبیل شخصی، می‌توانید تقریبا از اکثر نقاط ایران با اتوبوس به کرمان بروید.

ادامه دارد...