جنوب شرق
همه چیز درباره سفر به سنگاپور

دولت-شهری در مجمع‌الجزایر مالایی به پایتختی شهر سنگاپور است. سنگاپور در جنوب شبه‌جزیره مالایا واقع شده و کوچک‌ترین کشور جنوب شرقی آسیا است.

سنگاپور در شمال خط استوا قرار دارد. کشوری ثروتمند و مدرن است. مالزی و اندونزی تنها همسایه‌های سنگاپور هستند. پیش از حضور کشورهای اروپایی در منطقه، منطقه‌ای که امروزه به عنوان سنگاپور شناخته می‌شود فقط منطقه ماهیگیری مالایی در ریزشگاه رودخانه سنگاپور بود.

واحد پول سنگاپور دلار سنگاپور است که با نماد S$ نشان داده می‌شود و توسط بانک مرکزی این کشور چاپ می‌گردد.

سنگاپور کشور باغ‌ها و بهشت غذاها است و علاقه‌مندان به طبیعت می‌توانند به گشت‌وگذار در کشورهای آسیای جنوب شرقی بپردازند. این کشور جاذبه‌ها و تفریحاتی بی‌نظیری را در خود جای داده است که می‌توان به باغ گاردن بای دبی (Gardens by the bay) اشاره کرد.

 

 

پارک طبیعت سنگاپور

گاردن بای دبی، پارکی رنگارنگ و عظیم با طراحی فوق‎العاده است که در منطقه خلیج سنگاپور قرار دارد. این پارک در جشنواره معماری ۲۰۱۲ میلادی عنوان ساختمان سال جهان را به خود اختصاص داده است.

باغ مصنوعی خلیج ۱۰۱ هکتار وسعت دارد که در قلب شهر خلیج مارینا واقع شده و از سه باغ ساحلی همچون باغ شمالی خلیج، باغ جنوبی خلیج و باغ مرکزی تشکیل شده است. باغی فانتزی جلوه‌ای از هنر باغداری و باغبانی را در دنیای گیاهان سنگاپور به نمایش می‌گذارد. درختان غول‌پیکر خورشیدی در مرکز باغ خلیج، همانند ساختمان‌های درختی، چشم‌اندازی بی‌نظیر را در این منطقه به وجود می‌آورند که می‌توانید با قدم زدن بر روی این بناها از تماشای مناظر خیره‌کننده محوطه باغ لذت ببرید.