جنوب شرق
لوازم کمپ در سفر چیست؟

1-    چادر- تیرک های چادر- میخ 
حتما قبل از سفر یک بار چادر را از کیفش بیرون بیاورید و مطمئن شوید تیرک ها و میخ ها را برداشته اید، جا ماندن تیرک ها ممکن است برای هر کسی اتفاق بی افتد،
2-    زیر انداز برای چادر: 
چادر تنها یک عایق در برابر آفتاب، باران و جانوران محسوب می شود و لایه زیرین آن بسیار نازک است و سطوحی مانند جنگل یا مناطق ییلاقی معمولا ناهموار هستند پس حتما به یک زیر انداز نیاز پیدا می کنید. 
3-    سایبان : داشتن سایبان در جایی مثل کویر یا در ارتفاعات کم درخت در طول روز و همینطور کنار دریاچه یک نعمت بزرگ است اما خب معمولا سایبان های خوب که یک سر آنها به ماشین بسته می شوندو یک سر با پایه به زمین متصل می شوند هم گران قیمت هستند و هم جاگیر و معمولا هم مناسب ماشین های SUV می باشند اما شما می توانید با چیزهای ساده تری هم سایبان بسازید مثل یک ملحفه سبک و چند تا چوب قوی و کمی طناب. 

4-    کیسه خواب برای هر نفر: 
اگر در فصل گرم سفر می کنید همراه داشتن کیسه خواب ضرورتی ندارد اما از پاییز تا اواسط بهار بدون کیسه خواب اذیت خواهید شد. 

5-    تشکچه یا زیر اندازی برای خواب: 
منظور از تشک رختخوابهای منزلتان نیست بلکه تشک های مخصوص سفر در بازار موجود هستند، اگر تهیه آن برایتان دشوار است می توانید از پتو استفاده کنید، در سفرهای یکی دو روزه با وجود پتو و کیسه خواب نیازی به تشک و بار کشی اضافی ندارید.

6-    بالشت : از بالشت های کوچک سفری استفاده کنید یا به جای آن از لباسهایتان برای بالشت ساختن استفاده کنید، لول کردن یک کاپشن با سوئیتشرت به راحتی نقش یک بالشت را ایفا می کند. 
7-    پتوی اضافی : همیشه یک پتوی اضافی همرا داشته باشید، یادتان باشد دمای هوای شهر خودتان و خانه تان با جایی که می روید تفاوت دارد و در بعضی مواقع با توده هوای سردی که پیش بینی اش را نکرده بودید مواجه می شوید.

8-    صندلی : صندلی های سفری و تاشو در بعضی سفرها مثل سفر به کویر جزو ضروریات محسوب می شود. علاوه بر این اگر با عده ای سفر می کنید و شب دور آتش می نشینید بهتر است همه ی افراد صندلی خود را داشته باشند و در یک سطح دور هم بنشینند و صندلی دیگران را اشغال نکنند. 
9-    هد لامپ و باطری اضافی : اگر هدلامپ ندارید می توانید از چراف قوه استفاده کنید، مزیت هدلامپ این است که به دور پیشانی بسته می شود و دستهایتان آزاد است